14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności A może praca w PSP? Kolejny w tym roku nabór do śremskiej...
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

A może praca w PSP? Kolejny w tym roku nabór do śremskiej straży pożarnej

Niezbyt często nadarza się okazja, aby móc wstąpić w szeregi straży pożarnej. Tym bardziej dwukrotnie w ciągu roku. Taka właśnie pojawiła się w Śremie. PSP Śrem ogłosiło nabór na docelowe stanowisko starszy ratownik.

Nabór „z ulicy” nie zdarza się często, dlatego takie okazje są doskonałą szansą do tego, aby spróbować dostać się do formacji, która w opinii polskiego społeczeństwa cieszy się największym zaufaniem.

Chętni do śremskiej straży pożarnej mają czas do 15 września. Tego właśnie dnia upływa termin składania dokumentów aplikacyjnych. Zatem czasu pozostało niewiele. Szkoda, aby taka okazja przeszła koło nosa.

Jakie wymagania stawiane są kandydatom? Przede wszystkim musi być to osoba z polskim obywatelstwem korzystająca z pełni praw publicznych, posiadająca średnie wykształcenie i niebędąca karana oraz naturalnie sprawna fizycznie.

Niezbędnym jest także posiadanie prawa każdy kategorii „B”. Posiadanie innych uprawnień, jak prawo jazdy „C+E, D”, uprawnień elektroenergetycznych 1KV, do obsługi pilarek spalinowych, itp. będzie dodatkowym atutem, za który kandydat otrzyma dodatkowe punkty przy naborze.

Nabór do służby rozbity jest na kilka etapów: I – ocena dokumentów; II – test sprawności fizycznej; III – sprawdzian z pływania; IV – sprawdzian lęku wysokości; V – test wiedzy; VI – ocena dokumentów; VII – rozmowa kwalifikacyjna; VIII – ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej.

Wszelkie informacje niezbędne dla kandydatów znajdują się na internetowej stronie PSP Śrem oraz są udzielane telefonicznie pod nr. tel. 47 77 19 303 oraz 47 77 19 300.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...