24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaWażneMuzeum Śremskie odebrało ważne wyróżnienie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Muzeum Śremskie odebrało ważne wyróżnienie

Muzeum Śremskie zostało docenione! We wtorek, 7 września odbyła się gala, podczas której Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella”. Wśród wyróżnionych znalazła się śremska placówka kulturalna.

Podczas gali w muzeum w Szreniawie, która odbyła się we wtorek,  7 września Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella”.

Podczas wtorkowej uroczystości zostali uhonorowani laureaci z lat 2019 i 2020. – W ubiegłym roku pandemiczne obostrzenia uniemożliwiły zorganizowanie gali – tłumaczyli organizatorzy wydarzenia. Wśród nagrodzonych znalazło się Muzeum Śremskie, które otrzymało drugą nagrodę za działalność wystawienniczą za 2020 rok. Doceniona została ubiegłoroczna wystawa pn. „Jerzy Jurga – w 80. rocznicę urodzin artysty”.

Przypomnijmy, że w 2020 roku przypadała 80. rocznica narodzin Jerzego Jurgi (1940-2009). W związku z tym Muzeum Śremskie przygotowało wystawę jego prac. W trzech salach muzeum można było podziwiać nie tylko obrazy i kusze, z których słynął artysta, ale również ciekawe piktogramy. Kuratorem wystawy był Tadeusz Wełyczko.

– Jerzy Jurga to był ciekawy człowiek i niebanalny artysta – wspominał podczas wernisażu Mariusz Kondziela, dyrektor Muzeum Śremskiego.

 

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe