15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Kultura Muzeum Śremskie odebrało ważne wyróżnienie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Muzeum Śremskie odebrało ważne wyróżnienie

Muzeum Śremskie zostało docenione! We wtorek, 7 września odbyła się gala, podczas której Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella”. Wśród wyróżnionych znalazła się śremska placówka kulturalna.

Podczas gali w muzeum w Szreniawie, która odbyła się we wtorek,  7 września Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella”.

Podczas wtorkowej uroczystości zostali uhonorowani laureaci z lat 2019 i 2020. – W ubiegłym roku pandemiczne obostrzenia uniemożliwiły zorganizowanie gali – tłumaczyli organizatorzy wydarzenia. Wśród nagrodzonych znalazło się Muzeum Śremskie, które otrzymało drugą nagrodę za działalność wystawienniczą za 2020 rok. Doceniona została ubiegłoroczna wystawa pn. „Jerzy Jurga – w 80. rocznicę urodzin artysty”.

Przypomnijmy, że w 2020 roku przypadała 80. rocznica narodzin Jerzego Jurgi (1940-2009). W związku z tym Muzeum Śremskie przygotowało wystawę jego prac. W trzech salach muzeum można było podziwiać nie tylko obrazy i kusze, z których słynął artysta, ale również ciekawe piktogramy. Kuratorem wystawy był Tadeusz Wełyczko.

– Jerzy Jurga to był ciekawy człowiek i niebanalny artysta – wspominał podczas wernisażu Mariusz Kondziela, dyrektor Muzeum Śremskiego.

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...