14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Karambol 5 aut na trasie do Zaniemyśla
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Karambol 5 aut na trasie do Zaniemyśla

Pięć samochodów zderzyło się na trasie wojewódzkiej 432 ze Śremu do Zaniemyśla. Autami podróżowało 10 osób, dwie z nich z obrażeniami ciała zabrane zostały do szpitala w Śremie.

Kilka minut po godzinie 14 do służb ratunkowych i policji wpłynęło zgłoszenie z systemu eCall o wypadku samochodowym. Na miejsce udały się strażackie zastępy z JRG Śrem oraz policja i pogotowie ratunkowe.

Po dotarciu we wskazaną lokalizację okazało się, że zderzyło się pięć pojazdów, w tym cztery osobowe i jeden dostawczy. Autami podróżowało łącznie 10 osób, z czego po ostatecznych badaniach do szpitala trafiły dwie z nich.

Wg wstępnych ustaleń policji do zderzenia doszło w skutek najechania na tył. Dostawcze auto uderzyło w jadącą przed nim kię, ta uderzyła w golfa, a golf w passata. Dodatkowo jeszcze kia zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzyła się ze skodą. To właśnie ta system eCall zamontowany w tym aucie powiadomił służby o wypadku.

Wypadek niestety generuje kolosalne korki. Blokada zjazdu z ronda w kierunku Zaniemyśla przez policję nie ułatwia sprawy. Mundurowi z KPP Śrem nie wiedząc dlaczego ustawili się na rondzie, zamiast na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ul. Śremską prowadzącą do Mechlina.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...