Ze względu na sytuację, premiera miała charakter rodzinno-kameralny – w przedsięwzięciu wzięli udział członkowie rodzin młodych artystów oraz zaproszeni goście. W pierwotnym zamyśle prezentacja filmu miała odbyć się sadzie należącym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie, jednak ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe zdecydowano o przeniesieniu spotkania do sali UMiG w Dolsku. Ten pomysł także spalił na panewce ze względów technicznych – niemożliwe okazało się rozłożenie mobilnego ekranu, udostępnionego przez Śremski Ośrodek Kultury. Ostatecznie film zaprezentowano na dolskim rynku.
Film trwa trzydzieści minut, zdecydowanie jest jednak kogo i co oglądać – oprócz uzdolnionej artystycznie młodzieży zaprezentowane zostały ciekawe miejsca na terenie gminy Dolsk, m.in. punkt widokowy i dzwonnica w Dolsku, żwirownia w Trąbinku, sad przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Masłowie oraz łąka w Nowieczku. Każde miejsce to inna planeta, inna historia i inny temat do przemyśleń.
Film został nakręcony przez Rafała Jerzaka – absolwenta Szkoły Filmowej w Łodzi. Jak mówi Beata Szafraniak, nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie, nota bene, autorka scenariusza, planując realizację projektu ustalono, że młodzież przygotuje spektakl teatralny. Ze względu na pandemię i wynikające z niej utrudnienia postanowiono jednak, że zostanie nakręcony film, który zmobilizuje odbiorców do refleksji, prezentując jednocześnie piękno i niepowtarzalność gminy Dolsk.
Wśród gości zaproszonych na premierowy pokaz znaleźli się m.in.: burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska, przewodniczący komisji oświaty – Jacek Woroch, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie – Małgorzata Sławek wraz z zastępcą – Anitą Towarek, dyrektor Biblioteki Publicznej MiG w Dolsku – Daria Rosiak, Rafał Jerzak, Sebastian Stieler – operator dźwięku, proboszcz parafii w Wieszczyczynie – ks. Szymon Nowacki, a także członkowie rodzin młodych aktorów.
W najbliższym czasie pojawi się ogólnodostępna premiera internetowa. Przypomnijmy, że w ramach realizowanego projektu młodzież podejmowała szereg działań, ucząc się samodzielności, przedsiębiorczości oraz rozwijając zdolności interpersonalne. Wśród zadań warto wymienić m.in. wyjazd do kina w Poznaniu na film „Mulan”, warsztaty z obróbki zdjęć oraz dwudniową wycieczkę do Łeby.
Projekt jest realizowany pod skrzydłami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Z muzyką do Ludzi”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Janina Rudowicz-Nawrocka.