10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Tyle słońca w naszym mieście – fotorelacja
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Tyle słońca w naszym mieście – fotorelacja

Za nami weekend pełen słońca. Wśród najważniejszych wydarzeń była inauguracja tygodnia profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień gminy Śrem. W niedzielę, 5 września w Muzeum Śremskim odbył się piknik pn. „Tyle słońca w naszym mieście”.

Wydarzenie w Muzeum Śremskim zainaugurowało tydzień profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień gminy Śrem. Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Śremu, który podczas otwarcia imprezy tłumaczył, że dochód z wydawanych koncesji na sprzedaż alkoholu przeznaczany jest właśnie na profilaktykę.

Przeciwdziałamy nie tylko uzależnieniu od alkoholu. Dotyczy to także hazardu czy nałogowego korzystania ze smartfonów. Poprzez wydarzenia artystyczne chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców – mówił Adam Lewandowski

Podczas niedzielnego pikniku w Muzeum Śremskim można było zasięgnąć porad u pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, porozmawiać z fachowcami z poradni uzależnień czy spróbować pokonać tor przeszkód w alkogoglach, które prezentowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie. Na własnej skórze sprawdziliśmy, że poruszanie się w alkogoglach jest niezwykle trudne i bardzo dobrze imituje stan poważnego upojenia alkoholowego.

Podczas pikniku można było również spotkać ekipę Tygodnia Ziemi Śremskiej, która przygotowała kilka niespodzianek. Były balony, darmowe gazety oraz… fotobudka. Chętnych do zrobienia zabawnych zdjęć nie brakowało. Gorąco dziękujemy za wspólną zabawę.

Dopełnieniem pikniku były występy artystyczne. Jako pierwszy na scenie muzealnego amfiteatru pojawił się teatrzyk dla dzieci, który zaprezentował nieco przewrotną historię o trzech świnkach. Następnie przed śremską publicznością wystąpiła Justyna Smajdor z repertuarem Anty Jantar. Oczywiście nie zabrakło takich hitów jak utwór „Tyle słońca w całym mieście”, który był motywem przewodnim niedzielnego spotkania w muzeum.

 

Ponadto na scenie zaprezentował się fantastyczny Adam Snopek, który zaproponował ciekawą formułę – stand-up przy fortepianie. Natomiast zwieńczeniem pikniku był koncert rockowy. Na scenie pojawili się „Chłopcy z Palcu Broni”. W repertuarze nie zabrakło znanych przebojów. A publiczność wspólnie śpiewała „Kocham wolność” czy „Kocham Cię”.

Obok strawy duchowej piknikowi towarzyszyła również pyszna gastronomia. Były torty, ciacha i fantastyczny sernik. Jednak przypomnijmy, że niedzielna impreza była tylko wstępem do całego tygodnia profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień gminy Śrem.

W dniach od 7 do 10.09 w Muzeum Śremskim zaplanowano serię wykładów z zakresu psychologii, uzależnień od smartfonów, gier czy dopalaczy.

Zwieńczeniem tygodnia profilaktyki będzie koncert zespołu „Raz, Dwa, Trzy” – „30 lat jak jeden koncert…” w sali widowiskowej muzeum, który zaplanowano na niedzielę, 12 września. Bilety w cenie 85 zł dostępne są na stronie bilety24.pl.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...