24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościBrodnicaSukces niedzielnej akcji „Szczepimy się z OSP”
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Sukces niedzielnej akcji „Szczepimy się z OSP”

Jeśli chodzi o pomoc dla jednostek OSP to społeczność potrafi się zmobilizować. Efekt przerósł oczekiwania organizatorów. Ponad 100 osób wzięło udział w akcji pod hasłem „Szczepimy się z OSP”.

W minioną niedzielę jednostka OSP Manieczki wspólnie z Urzędem Gminy w Brodnicy zorganizowała powszechną akcję szczepień pod hasłem „Szczepimy się z OSP”. Szczepienia trwały przez cały dzień od godziny 8 rano do godziny 14.

Akcja szczepień rozpoczęła się w Manieczkach, a zakończyła się o godzinie 14 w Żabnie. W każdej z tych miejscowości można było się zaszczepić preparatami firm Johnson&Johnson (jednodawkowy) lub dwudawkowym Pfizerem. Osoby zainteresowane szczepieniami mogły wybrać szczepionkę jednego, bądź drugiego producenta.

Większą, ale nie zdecydowanie wielką popularnością cieszyły się szczepienia Pfizerem. Ze 103 osób, które w tym dniu zaszczepiły się przeciwko COVID-19, 55 wybrało dwudawkowego Pfizera. Pozostałe 48 zdecydowało się na przyjęcie preparatu J&J.

Pośród osób, które szczepiły się Pfizerem były też osoby, które przyjmowały drugą dawkę szczepienia właśnie podczas tej akcji, ale były też osoby, które dopiero teraz zdecydowały się na szczepienie i dla nich była to pierwsza dawka. Też dla tych osób OSP w Manieczkach za kilka tygodni planuje przygotować kolejną tego typu akcję.

Co warte podkreślenia, podczas niedzielnego przedsięwzięcia szczepiły się także – za zgodą opiekunów – osoby poniżej 18. roku życia.

Najwięcej chętnych na szczepienie było w Brodnicy. Tam szczepionki przyjęły 44 osoby. 41 osób zaszczepiło się w Manieczkach, gdzie wszystko się zaczęło, a kolejne 18 osób zaszczepiło się w Żabnie.

W Żabnie odbył się także finał całego wydarzenia i losowanie fanów z loterii dla osób biorących udział w szczepieniach. Fanty były znaczące, bo główną nagrodę stanowił rower. Losowane były także hulajnogi czy mniejsze sprzęty, jak wagi łazienkowe czy ciśnieniomierze.

Dla OSP Manieczki akcja zakończyła się sukcesem. Jednostka otrzyma grant finansowy. Ile to będzie uzależnione od dokładnych wyliczeń. Strażacy w Manieczkach otrzymają 3 tys. zł za pomoc w wykonaniu 50 szczepień pierwszą dawką oraz dodatkowe 20 lub 40 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby).

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe