31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościOblał paliwem i podpalił bezdomnego. Będzie odpowiadał za zabójstwo
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Oblał paliwem i podpalił bezdomnego. Będzie odpowiadał za zabójstwo

Robertowi S. grozi dożywocie. Prokuratura Rejonowa w Śremie po otrzymaniu kompletu dokumentów i opinii biegłych zdecydowała się zmienić kwalifikację czynu podejrzanemu. 31-letni Robert S. nie przyznaje się do zabójstwa 37-letniego Pawła Ch.

31-letni Robert S., mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, będzie odpowiadał za zabójstwo, a nie jak wcześniej z zarzutu spowodowania pożaru, w następstwie którego śmierć poniósł 37-letni mężczyzna. Taką decyzję podjęła prokuratura w Śremie, która od kwietnia tego roku prowadzi postępowanie w sprawie.

Prokurator uznał, że doszło do zabójstwa i dlatego w lipcu 2021 roku zmienił zarzuty podejrzanemu na czyn z art. 148 par 1 k.k. z art. 163 par 1 pkt 1 i par 3 k.k. – przekazuje Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała tymczasowy areszt, który sukcesywnie jest przedłużany. Obecnie przebywa w on areszcie do 29 września 2021 roku.

To, że S. usłyszał poważny zarzut zabójstwa nie oznacza jeszcze, że sprawa śmierci Pawła Ch. trafi na sądową wokandę. 31-latek może się wymigać od odpowiedzialności karnej. Zależy to od opinii biegłych psychiatrów, którzy zostali powołani do sprawy. Gdyby okazało się, że S. w chwili popełnienia zabójstwa był niepoczytalny, wówczas prokuratura nie miałaby innego wyjścia, jak umorzyć toczące się postępowanie.

Jak zapowiadają śledczy, chcą mieć pewność co do stanu umysłowego podejrzanego w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu, stąd już teraz mówią, że będą wnioskowali do sądu o przedłużenie tymczasowego aresztu dla S. celem dalszej obserwacji psychiatrycznej.

Chcesz wiedzieć więcej o sprawie? Sięgnij po dzisiejsze wydanie Twojego ulubionego Tygodni Ziemi Śremskiej, wykup e-wydanie lub sięgnij po cyfrową prenumeratę. Bądź na bieżąco!

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe