24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremNarodowe czytanie w ogrodzie biblioteki
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Narodowe czytanie w ogrodzie biblioteki

W sobotę, 4 września odbędzie się dziesiąta jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. - W tym roku spotykamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej – zaprasza dyrektor biblioteki publicznej w Śremie.

– Już w tę sobotę zapraszamy wszystkich do ogrodu biblioteki w godzinach 10.00 – 12.00 na wspólne Narodowe Czytanie – zachęca Anna Laska-Szmyt.

W tegorocznej edycji wspólnie czytana będzie „Moralność pani Dulskiej”, autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Dodatkowo, 4 września każdy gość biblioteki będzie mógł otrzymać pamiątkową pieczęć tegorocznej edycji Narodowego Czytania – zapewnia dyrektor

Tegoroczna edycja, wzorem lat ubiegłych, odbędzie się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

– Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe