9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Czas rozkręcić termozawory. Wkrótce uzupełnianie zładów CO
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Czas rozkręcić termozawory. Wkrótce uzupełnianie zładów CO

Już 6 września w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie rozpocznie się uzupełnianie zładów centralnego ogrzewania. Dlatego w swoich mieszkaniach należy rozkręcić termozawory w kaloryferach na pozycję „maksimum”.

Na klatkach schodowych bloków mieszkalnych w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie pojawiła się informacja skierowana do mieszkańców z prośbą o rozkręcenie termozaworów w kaloryferach na pozycję „maksimum”. To znak, że SM Śrem przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu grzewczego.

Zanim jednak do tego dojdzie trzeba uzupełnić zład centralnego ogrzewania (ogół wszystkich elementów tworzących system centralnego ogrzewania – dop. red.) i sprawdzić szczelność instalacji CO w mieszkaniach oraz na tzw. pionach.

Jednocześnie też Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie przypomina i zaznacza, że krańcową datą wszelkich remontów i prac związanych z wymianą grzejników w mieszkaniach jest dzień poprzedzający napełnianie wodą instalacji centralnego ogrzewania.

Póki co SM Śrem nie podaje, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy. Doświadczenie jednak podpowiada, że kaloryfery w mieszkaniach w zasobach SM Śrem zaczną grzać pod koniec września.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Tysiące złotych dla Oskarka

W mienioną niedzielę w Chaławach w Brodnicy przy świetlicy wiejskiej odbył się piknik charytatywny dla Oskara Marciniaka z Kokorzyna w powiecie kościańskim. To odpowiedź...

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...