14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Inauguracja roku szkolnego w ZSR Grzybno
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Inauguracja roku szkolnego w ZSR Grzybno

Ponad 80 nowych uczniów zainaugurowało dzisiejszego dnia nowy rok szkolny w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybne. Tegoroczna inauguracja była inna niż poprzednie. W szkole bowiem nastąpiła symboliczna zmiana warty.

1 września o godz. 8.30 uroczyście i oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie nowego roku szkolnego w ZSR Grzybno. Tegoroczne rozpoczęcie nauki w popularnym „rolniku” rozpocznie ponad 80 osób, które kształcić się będą w trzech kierunkach: rolnik, hotelarstwo oraz weterynaria. Ten ostatni szczególnie jest oblegany. Klasa weterynarzy będzie liczyła ponad 30 osób.

Rok szkolny 2021/2021 dla Wojciecha Liska będzie pierwszym, w którym nie będzie on pełni funkcji dyrektora. Wojciech Lisek wprawdzie pozostaje w szkole, ale już tylko w charakterze nauczyciela. Lisek przez sześć lat kierował placówką, aż w końcu zdecydował się przejść na emeryturę. Brak nauczycieli sprawił jednak, że pozostał w szkole i będzie nadal uczyć.

Od tego roku stery w ZSR Grzybno przejmuje Beata Maciejewska, dotychczasowa zastępczyni Wojciecha Liska.

W związku z tym, pod adresem odchodzącego dyrektora oraz nowej dyrektor padło wiele ciepłych słów, jak i słów otuchy. Dyrektor Maciejewska zdaje sobie sprawę, że prowadzenie szkoły po przejęciu jej po dyrektorze Lisku, nie będzie łatwym zadaniem i poprzeczka postawiona jest wysoko. Zapewnia jednak, że będzie robiła wszystko, by spełnić te wysokie oczekiwania wobec jej osoby i stanowiska, które przejęła.

Ciepłe słowa do kadry nauczycielskiej oraz młodzieży rozpoczynającej naukę w Grzybnie skierował także Zenon Jahns, starosta śremski.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...