9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Pacjenci już nie są samotni. Szpital wznawia możliwość odwiedzin
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pacjenci już nie są samotni. Szpital wznawia możliwość odwiedzin

W Szpitalu Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o.o. ponownie chorzy mogą być odwiedzani przez bliskich. Zakaz odwiedzin w szpitalu obowiązywał od początku pandemii COVID-19.

Władze śremskiego szpitala poinformowały, że zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, możliwe są odwiedziny pacjentów przebywających na hospitalizacji w szpitalu. To, że ponownie udostępniono możliwość odwiedzin nie oznacza, że w przyszłości znów nie zostaną one zawieszone.

Aktualnie odwiedziny chorych na oddziałach są możliwe w przypadku spełnienie kilku istotnych czynników, które wymienia szpital:

  • odwiedziny są możliwe przez osoby które są zaszczepione przeciw COVID-19 (posiadają certyfikat covidowy), przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego;
  • odwiedziny są możliwe przez osoby które nie są zaszczepione przeciw COVID-19, ale posiadają negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (należy okazać wynik testu) albo przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (posiadają certyfikat ważny do 180 dni od zakażenia), przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.

Oddziały szpitalne w związku z ciągłym zagrożeniem epidemicznym  będą sugerowały godziny odwiedzin, stąd też prośba, aby w miarę możliwość wziąć to pod uwagę.

Dodatkowo chorego jednocześnie będzie mogła odwiedzić wyłącznie jedna osoba, w szczególnych sytuacjach mogą być to dwie osoby na pacjenta.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...