14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności WOPR-owcy pokazali kunszt swoich umiejętności
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

WOPR-owcy pokazali kunszt swoich umiejętności

Co jak co, ale w tym roku sezon kąpielowy na plaży miejskiej w Śremie był należycie zabezpieczony. Ratownicy WOPR w minioną niedzielę pokazali, do czego są szkoleni i z jakimi sytuacjami przychodzi im się mierzyć podczas czuwania na plaży miejskiej.

W ostatnią wakacyjną niedzielę Miejsko-Powiatowy WOPR w Śremie przygotował dla plażowiczów atrakcję – pokazy ratownictwa wodnego. Dla osób korzystających ze śremskiego kąpieliska nie jest to żadna nowość, ratownicy WOPR w tym sezonie już kilkukrotnie prezentowali swoje umiejętności nad śremskim jeziorem. Dla osób, które niezbyt często korzystają z walorów śremskiej plaży, było to coś nowego. Nie mniej, nie więcej, każdorazowo warto jest spojrzeć na pracę ratowników wodnych. Lepiej w symulowanych warunkach, niż podczas prawdziwej akcji. Jednak do tego drugiego WOPR-owcy cały czas muszą być przygotowani, a takie okazje jak pokazy ratownictwa wodnego, są dla nich szansą, do utrwalania pewnych zachowań.

Śremscy WOPR-owcy nie tylko zaprezentowali i omówili różne techniki ratowania tonących, ale także pokazali działania ratownicze z poszkodowanymi na plaży miejskiej. Bo chociaż WOPR kojarzy się z wodą, to ratownicy także strzegą terenu plaży miejskiej, gdzie jak wszędzie indziej, może także dojść do wypadku. Choćby na zjeżdżalni wodnej. Na takie sytuacje również muszą być przygotowani. Co jak udowodnili w niedzielę – ponad wszelką normą są znakomicie przygotowani.

Dodatkową atrakcją, która wcześniej przy tego typu pokazach nie miała miejsca, były niskie kilkukrotne przeloty awionetki.

Swój udział w pokazach ratownictwa wodnego mieli także strażacy z OSP Chrząstowo oraz patrol mundurowych z KPP Śrem, który również obecny był na pokazie.

Wydarzenie odbyło się pod generalnym patronatem burmistrza Śremu.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...