24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremŁuszkowo. Budowa mostu zakończona
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Łuszkowo. Budowa mostu zakończona

W połowie maja rozpoczęła się realizacja zadania pod nazwą „Rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu inżynierskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 432 w m. Łuszkowo” - informował na swojej stronie internetowej WZDW w Poznaniu.

Dalej czytamy, że: „Inwestycja warta blisko milion złotych zdecydowanie poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy kierowców. (…) Warto dodać, że każdy przepust to ważny element infrastruktury drogowej czyli nasze bezpieczeństwo”. O zamknięciu drogi i budowie przepustu wodnego na granicy powiatów śremskiego i kościańskiego pisaliśmy także na naszych stronach.

W połowie maja wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Uciążliwe objazdy mają obowiązywać do końca sierpnia. Czy te zapowiedzi WZDW okażą się prawdziwe, przekonamy się już za kilka dni. Budowa moszostała zakończona, wykonawca zszedł z placu budowy.

Teraz wypada czekać na odbiór techniczny zadania i dopuszczenie na nim ruchu kołowego. Ciekawe, jak długo potrwają te procedury, bo cierpliwość kierowców, którzy musieli przez trzy i pół miesiąca korzystać z objazdów jest na wyczerpaniu.

 

A to ciekawe