4.1 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Kulturalne zakończenie lata w ogrodzie biblioteki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kulturalne zakończenie lata w ogrodzie biblioteki

To ostatni weekend wakacji. W sobotę, 28 sierpnia odbył się szereg imprez kulturalnych pod wspólną nazwą „Kulturalne zakończenie lata”. Wydarzenie rozpoczęło się w ogrodzie biblioteki. Dzieci odwiedzili druhowie z OSP Niesłabin.

Nie tylko kulturalnie, ale i z elementami edukacji zakończymy tegoroczne lato. Śremski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Śremie zaprosiły małych i dużych mieszkańców Śremu do wspólnej zabawy.

W sobotnie przedpołudnie w bibliotecznym ogrodzie pojawili się strażacy. Druhowie z OSP w Niesłabinie zaprezentowali maluchom sprzęt oraz podstawy ratownictwa przedmedycznego. Pozwolili także zwiedzić swój wóz bojowy i nie da się ukryć, że dzieciom ta niespodzianka podobała się najbardziej.

 

Ponadto maluchy miały do dyspozycji kolorowanki, balony i zabawy z chustą Klanza. Przy okazji w ogrodzie biblioteki pojawiło się również stoisko z komiksami, bowiem w sobotę przypadał Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

Natomiast około godziny 13.30 na dzieci czekała kolejna niespodzianka. Do ogrodu zawitał Teatr Vaśka, który zaprezentował spektakl „Dbajmy o zdrowie i przyrodę”.

Następnie „Kulturalne zakończenie lata” przeniosło się do ogrodu Śremskiego Ośrodka Kultury. Tam o godzinie 15.00 rozpoczął się koncert Barbary Parzeczewskiej i Ewy Olszewskiej, finalistek programu The Voice Senior. Ponadto zaplanowano Koncert Studia Piosenki Melody, pokaz iluzji w wykonaniu Piotra Malanowskiego, animacje dla dzieci oraz widowisko w ogniem w roli głównej.

W niedzielę, w ramach „Kulturalnego zakończenia lata” odbędą się: gra miejska „Poszukiwacze zaginionych książek” w bibliotece (godz. 17.00) oraz „Włoskie wakacje”, czyli kino plenerowe na plaży miejskiej (20.30).

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...