13.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Wbrew zapewnieniom burmistrza Lewandowskiego ul. Gostyńska nie będzie remontowana
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wbrew zapewnieniom burmistrza Lewandowskiego ul. Gostyńska nie będzie remontowana

Burmistrz Adam Lewandowski zapewniał o remoncie w tym roku, ale to już jest pewne, że do niego nie dojdzie. WZDW rezygnuje z remontu ul. Gostyńskiej i odkłada inwestycję na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Potwierdzam, że remont odcinka drogi od restauracji McDonald’s do skrzyżowania z ulicą Staszica będzie przeprowadzony jeszcze w tym roku” – tak w lipcu na łamach naszego Tygodnika burmistrz Adam Lewandowski przekonywał i zapewniał  o remoncie fragmentu ul. Gostyńskiej, na który gmina nie zamierzała wyłożyć nawet złotówki. Teraz wiemy, że nic z tego nie będzie miało miejsca.

Dwa fiaska w przetargu skutecznie zniechęciły inwestora, jakim jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, do zajęcia się tym tematem w tym roku. Co więcej, nie wiadomo czy w ogóle WZDW pochyli się nad inwestycją w latach kolejnych.

Dwa przetargi na remont ul. Gostyńskiej (drogi wojewódzkiej nr 432) w Śremie zostały unieważnione, ponieważ oferty znacznie (o ponad 60 i 80 proc.) przekraczały założoną przez nas kwotę. Nie będziemy w tym roku trzeci raz ogłaszać przetargu. A realizacja zadania w następnych latach będzie uzależniona od możliwości finansowych Województwa Wielkopolskiego – wyjaśnia Paulina Jęczmionka-Majchrzak z działu kontaktu z mediami z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Zapewne inwestor byłby skłonny rozpisać kolejny przetarg, a z pewnością w przyszłym roku pochylił się nad przetargiem priorytetowo, gdyby część kosztów poniosła także gmina Śrem.

Źródłofot. Unsplash
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...