13.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Po imprezie ukradł auto i porzucił je na parkingu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Po imprezie ukradł auto i porzucił je na parkingu

Śremscy kryminalni zatrzymali 40-letniego złodzieja samochodu. Mężczyzna z Zaworów w gminie Książ Wlkp. ukradł samochód. Auto odnalazło się tego samego dnia na parkingu przy stacji paliw w Śremie. Złodziej natomiast został zatrzymany 2 dni później.

W minioną niedzielę 22 sierpnia policja została powiadomiona o kradzieży opla zafiry ze wsi Zawory w gminie Książ Wlkp. Policjanci z patrolówki natrafili na pojazd, który został zgłoszony jako skradziony, na parkingu jednej ze stacji pali w Śremie. – Samochód wraz z portfelem, dokumentami oraz pieniędzmi jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela – informuje podinsp. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Wówczas do akcji ustalenia sprawcy kradzieży wkroczyli kryminalni, którzy ledwie dwa dni potrzebowali, aby ustalić kto stoi za kradzieżą samochodu.

We wtorek 24 sierpnia ustalono, kto ukradł zafirę. Złodziejem okazał się 40-letni mieszkaniec Śremu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut, do którego się przyznał. Złożył także wyjaśnienia. – Z jego wyjaśnień wynika, że kiedy kradł auto, to był po imprezie i znowu był nietrzeźwy. Wykorzystał fakt, że samochód był otwarty i znajdowały się w nim kluczyki – dodaje funkcjonariuszka policji.

40-latek dostał się samochodem do Śremu, więc auto nie było mu dalej potrzebne, więc je porzucił na parkingu.

Jak się okazało 40-letni imprezowicz nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna był już wcześniej notowany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...