16.2 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Drogowcy poprawili przejście dla pieszych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Drogowcy poprawili przejście dla pieszych

Kilka dni temu przy ul. Staszica pojawiło się nowe przejście dla pieszych. To efekt apelu działkowców o poprawę bezpieczeństwa w tej okolicy. Początkowo prowadziło ono na płot okalający ogródki działkowe. Po ostrej krytyce mieszkańców, drogowcy dorobili chodnik.

W ostatnim czasie sporo pisaliśmy na temat poprawy bezpieczeństwa przy ul. Staszica w obrębie ogródków działkowych. Przypomnijmy, że radny Robert Piątek, w imieniu właścicieli ogródków, interpelował o postawienie progu zwalniającego. Burmistrz nie zgodził się na takie rozwiązanie tłumacząc, że zgodnie z przepisami progi zwalniające nie mogą być umieszczane m.in. bliżej niż 40 metrów od skrzyżowania dróg i ulic oraz 30 metrów od przejścia dla pieszych.

Wówczas urzędnicy zdecydowali, by  „Ze względu na nieprawidłową lokalizację przejścia dla pieszych, które znajduje się bezpośrednio na skrzyżowaniu z drogą prowadząco do ogródków działkowych (w kierunku ul. Jeziornej), przesunąć je bezpośrednio za to skrzyżowanie w kierunku ul. Kilińskiego”.

Owszem przejście dla pieszych przesunięto. Przez kilka dni prowadziło ono wprost na trawę i płot okalający działki… Na szczęście urzędnicy naprawili ten błąd. Dziś przejście jest już wykończone. Powstał chodnik.

To jednak nie koniec. Działkowcy z okolic ul. Jeziornej również domagają się postawienia progu zwalniającego. W ich imieniu, interpelację do burmistrza złożyła radna Liliana Wąsik. „W imieniu działkowców ROD im. St. Staszica i ROD im. M. Kopernika oraz mieszkańców osiedla Jeziorany proszę o wykonanie dodatkowych progów zwalniających w ciągu ulicy Jeziornej, od skrzyżowania z ulica Staszica do świetlicy ROD im. M. Kopernika”.

– Pragnę zwrócić uwagę, że ta ulica traktowana jest przez kierowców jednośladów, jak również przez młodych stażem kierowców samochodów, jak tor wyścigowy. Stwarza to zagrożenie dla spacerowiczów i posiadaczy ogródków działkowych, jak również członków klubu żeglarskiego i plażowiczów – argumentuje radna.

Co na to burmistrz? Jego zdanie powinniśmy poznać w ciągu kilku dni.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...