14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Kultura Tyle słońca w naszym mieście – zaproszenie na cykl wydarzeń
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Tyle słońca w naszym mieście – zaproszenie na cykl wydarzeń

Przed nami tydzień profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień gminy Śrem. W związku z tym w dniach 5-12 września czeka nas szereg wydarzeń kulturalnych. Będą wykłady, warsztaty dla dzieci, piknik, koncerty i przedstawienia teatralne.

W dniach od 5 do 12 września Muzeum Śremskie zaprasza na cykl imprez pn. „Tyle słońca w naszym mieście” związanych z tygodniem profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień gminy Śrem.

Cykl rozpocznie piknik profilaktyczny, który odbędzie się 5 września w amfiteatrze muzeum. Od godziny 14.00 zaplanowano teatrzyk dla dzieci, występ Justyny Smajdor, która wykona utwory Anny Jantar, stand-up przy fortepianie w wykonaniu Adama Snopka, a na deser wyjątkowy koncert. Na śremskiej scenie wystąpią „Chłopcy z Placu Broni”.

Dopełnieniem pikniku będą stoiska informacyjne partnerów wydarzenia oraz punkty z gastronomią. My ze swojej strony już dziś zapraszamy do naszego stoiska. Mamy dla was niespodziankę!

Natomiast w tygodniu (7-10.09) odbędzie się seria wykładów z zakresu psychologii, uzależnień od smartfonów, gier czy dopalaczy.

Zwieńczeniem tygodnia profilaktyki będzie koncert zespołu „Raz, Dwa, Trzy” – „30 lat jak jeden koncert…” w sali widowiskowej muzeum, który zaplanowano na niedzielę, 12 września. Bilety w cenie 85 zł dostępne są na stronie bilety24.pl.

Więcej szczegółów na plakacie promującym wydarzenie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...