3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Sport Rewelacyjny występ Sokoła
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rewelacyjny występ Sokoła

XXIX Międzynarodowy Puchar Polski „Parkiet 2021” i XX Puchar Starosty w Kręglarstwie Parkietowym przejdą do historii, jako najlepszy występ reprezentantów Ogniska TKKF Sokół. Śremianie reprezentujący Polskę spisali się rewelacyjnie zajmując większość miejsc na podium. Zdobyli bowiem rekordową liczbę 11 medali! .

Jak co roku międzynarodowe zawody zgromadziły reprezentantów Polski, Danii i Niemiec. Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się w piątek, gdzie odegrano hymny wszystkich państw, a na torach symbolicznych kulnięć dokonali burmistrz Adam Lewandowski i prezes Polskiego Związku Kręglarskiego – Bernard Broński.

Ściany im sprzyjały
O miejsca na podium i medale zawodnikom Sokoła zawsze było ciężko i śremianie cieszyli się z każdego małego sukcesu. Tym razem błysnęli formą, a własne ściany im sprzyjały. Na 15 medali możliwych do zdobycia wywalczyli bowiem aż 11. To rekord!

W kategorii mikstów, a więc par mieszanych drugi rok z rzędu najlepsza okazała się para z Niemiec – Marianne Wilke i Mathias Metzdorf. Dwa pozostałe miejsca obsadziły pary Sokoła. Srebro wywalczyli Maria Michałowska i Rafał Wachowiak, którzy strącili o cztery kręgle więcej od Krystyny Kocemba i Zbigniewa Staniszewskiego.

Zaatakowała złoto
Turniej indywidualny także zakończył się sukcesem śremskich kręglarzy. Do pięcioosobowych finałów przebiły się trzy kobiety i trzech mężczyzn. Puchar i złoto wśród pań wywalczyła Krystyna Kocemba (1735), która „atakowała” z drugiego miejsca. W finale wykulała jednak aż 873 punkty i wygrała rywalizację wyprzedzając Magdalenę Kaźmierczak i Marianne Wilke. Tuż za podium była Maria Michałowska. Z kolei w gronie mężczyzn srebro zdobył Rafał Wachowiak, a brąz Jacek Lewandowski.

Jubileuszowe medale
W sobotę rozegrano XX jubileuszowy Międzynarodowy Puchar Starosty Śremskiego. Również tutaj prym wiedli reprezentanci Sokoła. Zacięta była walka wśród kobiet. Z dorobkiem 292 punktów wygrała Krystyna Kocemba, która była zaledwie o punkt lepsza od Marii Michałowskiej i o trzy od Magdaleny Kaźmierczak. Zdobywcą trofeum wśród mężczyzn został z kolei Andrzej Gorzkiewicz (296), który wyprzedził Mathiasa Metzdorfa (291) i Rafała Wachowiaka (291).

Oficjalne podsumowanie zawodów i wręczenie pucharów oraz medali odbyło się w restauracji Cztery Korony.

Poprzedni artykułZałatwili beniaminka po przerwie
Następny artykułGospodarze na podium

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...