24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleDoprowadził do zderzenia z autem. Miał 2,5 promila alkoholu!
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Doprowadził do zderzenia z autem. Miał 2,5 promila alkoholu!

Jeden z pijanych kierujących doprowadził do czołowego zderzenia z drugim autem. Dwóch kolejnych nieodpowiedzialnych pijanych zatrzymano w późniejszych godzinach tego samego dnia.

Całą trójkę pijanych kierowców zatrzymano w sobotę 21 sierpnia. Zaczęło się nieco ponad kwadrans przed godziną 2. Wtedy też służby pogotowia ratunkowego, policji oraz straży pożarnej otrzymały informację o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na ul. Gostyńskiej w Śremie.

Na miejscu okazało się, że zderzenie nie było tak groźne, jak wynikało z zawiadomienia i wszyscy uczestnicy opuścili pojazdy o własnych siłach. Szybko także okazało się, dlaczego doszło do zderzenia aut na prostym odcinku drogi.

– Z ich ustaleń (policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego – dop. red.) wynika, że kierujący oplem vectrą, 19-letni obywatel Ukrainy, mieszkający na terenie gminy Śrem, jadąc ulicą Gostyńską zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW touran, którym kierował 32-letni śremianin –  przekazuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem

Badanie alkomatem wykazało, że pijany Ukrainiec miał… niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mniej więcej w tym samym czasie patrol drogówki w Konarzycach zatrzymał do kontroli opla movano. Jak się okazało, także i ten kierujący był pod wpływem alkoholu. 28-letni mieszkaniec Śremu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni z trójki pijanych zatrzymanych w sobotę przez śremską policję, został ujęty w Małachowie około godz. 15.30. Zatrzymanym ciężarowym renault megane kierował 57-latek, mieszkaniec gminy Dolsk. Również i on był nietrzeźwy.

Wszystkim nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania i teraz kompletnie nieodpowiedzialnych kierowców czekają sprawy w sądzie. Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość za kierownicą, bo pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie – dodaje podinsp. Kasińska

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe