24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremCoś dla ciała i umysłu – wyprawa mieszkańców wsi Pysząca
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Coś dla ciała i umysłu – wyprawa mieszkańców wsi Pysząca

W piątek, 20 sierpnia mieszkańcy Pyszącej wyruszyli w podróż do świata fizyki i astronomii. Celem ich wycieczki była wieża ciśnień w Kościanie. Jakie atrakcje tam na nich czekały?

Piątkowej wyprawie towarzyszyły zajęcia sportowe i naukowe. Uczestnicy próbowali swych sił na ścianie wspinaczkowej, a także w Obserwatorium Astronomicznym wysłuchali wykładu nt. wszechświata.

– Wspólny rodzinny wyjazd był formą zachęcającą mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzież do zwiększania swojej aktywności fizycznej, która wskutek doświadczających nas fal epidemii została mocno ograniczona. Zamknięte szkoły, nauka online, czas spędzany w dużej mierze w domu oznaczał dla społeczeństwa ogromną zmianę codziennego stylu życia. Mniej ruchu i kontaktów z rówieśnikami, więcej czasu przed komputerem i nowy sposób nauczania – to największe bolączki. Chcieliśmy poprzez organizację naszego projektu połączyć poznawanie świata, nauki w sposób atrakcyjny, niejako przemycony w aktywności fizycznej. Organizacja wyjazdu na ścianę wspinaczkową to była nie tylko atrakcja dla młodzieży i dzieci, ale również dla całych rodzin – wyjaśnia Milena Filipowska.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe