24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleKieszonkowiec zatrzymany. Zobacz, jak okradał seniorkę
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kieszonkowiec zatrzymany. Zobacz, jak okradał seniorkę [FILM]

Wielkopolska policja, ku przestrodze, opublikowała film, w którym pokazuje, jak działa 64-letni złodziej okradający seniorki m.in. w Śremie. Kieszonkowiec jest już w rękach policji.

Materiał wideo został zarejestrowany pod koniec lipca w jednym z marketów w Gostyniu, gdzie 64-letni mieszkaniec Kostrzyna Wlkp. okradł seniorkę będącą na zakupach. W wyniku kradzieży kobieta straciła ponad 700 zł. Senior-kieszonkowiec, wykorzystywał nieuwagę kobiet, które zajęte sprawunkami, nie zauważyły, że złodziej wkłada rękę do torby i wyciąga portfel.

Czego nie widziały ofiary kieszonkowca, zarejestrował to sklepowy monitoring, na którym wyraźnie widać parszywe zachowanie 64-latka.

 

Zaangażowanie dzielnicowego oraz wnikliwa praca policjantów operacyjnych gostyńskiej jednostki Policji pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie w tej sprawie 64-letniego mieszkańca Kostrzyna Wielkopolskiego. Mężczyzna zwrócił pieniądze, które ukradł. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali je pokrzywdzonej kobiecie. Mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże i oszustwa – informuje oficer prasowa gostyńskiej policji, asp. szt. Monika Curyk

W ten sam sposób mężczyzna działał na terenie Śremu, gdzie również okradł seniorkę. Do obu kradzieży kieszonkowiec się przyznał. Mężczyzna ten ma na swoim koncie już wyroki jako sprawca kradzieży i oszustw. Teraz do swojej policyjnej kartoteki będzie mógł dołożyć kolejny. Sprawa 64-letniego złodzieja została skierowana do sądu.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe