27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremInauguracja Alei Gwiazd w Śremie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Inauguracja Alei Gwiazd w Śremie

Za nami Pierwszy Festiwal Gwiazd, który odbył się w sobotę, 22 sierpnia. Impreza powstała z inicjatywy Jakuba Tylmana, założyciela Publicznej Szkoły im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i właśnie w okolicach szkoły powstała śremska Aleja Gwiazd.

Sobotnie popołudnie upłynęło nam pod znakiem gwiazd. Do Śremu zawitali bowiem Olga Bończyk, Urszula Dudziak oraz Piotr Stramowski, którzy wzięli udział w festiwalu. Artyści odsłonili również swoje gwiazdy.

Pełna wdzięczności Olga Bończyk

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Olga Bończyk, wokalistka i aktorka, która przed śremską publicznością wystąpiła z mini recitalem. Artystka w ostatnim czasie nagrała nowy album „Ślady miłości” – płytę pełną nadziei, miłości, czułości do tego co było i pogodzenia się z tym co nieuniknione. Podczas występu usłyszeliśmy jeden z utworów w owej płyty – „Życie taka gra”, który mówi o tym, by się zakochać w swoim życiu. Ponadto artystka zaśpiewała kilka przebojów z repertuaru m.in. Anny Jantar i Maryli Rodowicz.

Chciałabym, aby wszyscy dobrze się bawili, a że lubimy te piosenki, które znamy, dlatego wybrałam kilka przebojów i jeden mój autorski utwór – zapowiadała artystka

Olga Bończyk do Śremu zawitała już po raz kolejny. Przypomnijmy, że jesienią 2019 roku mogliśmy ją podziwiać w Muzeum Śremskim, gdzie wystąpiła z Piotrem Gąsowskim w znakomitym przedstawieniu „Za rok o tej samej porze”.

Artystka być może szerzej znana jest młodej publiczności jako „Grażynka”, czyli mądrala z TicToca. – Grażyna powstała w czasie pierwszej fali pandemii. Była to odpowiedź na lockdown i czas, gdy byliśmy zamknięci w domach. Jednak mam nadzieję, że Grażyna zostanie ze mną na dłużej. To był dość niespodziewany projekt, który jednak okazał się strzałem w dziesiątkę – dodaje Olga Bończyk.

Pozytywne przesłanie Urszuli Dudziak

Drugą gwiazdą tegorocznego festiwalu, choć nie mniej iskrzącą jak Olga Bończyk, była Urszula Dudziak. Kobieta torpeda, która porwała publiczność i rozśmieszyła do łez. Artystka tego dnia nie śpiewała, lecz zabawiała śremian anegdotami ze swego barwnego życia. Przywiozła również bardzo ważne przesłanie „Kochaj życie i żyj miłością”, bo jak sama mówi, to daje jej niezwykłą energię do działania. I jedno jest pewne… Urszula Dudziak czerpie z życia garściami. Warto posłuchać jej rad. Można je znaleźć na YouTube, gdzie artystka od kilku lat prowadzi swój kanał.

Chciałam, zwłaszcza w czasie pandemii, powiedzieć „Halo, tu jestem”. Moja była menadżerka zachęciła mnie do stworzenia swojego kanału, ponieważ uważała, że zawsze mam dużo do powiedzenia. Zresztą na moich koncertach często jest tak, że więcej mówię niż śpiewam. Wtedy muzycy się trochę na mnie denerwują, bo oni jednak woleliby zagrać (śmiech). Sylwia mnie do tego namówiła i miała rację, bo całkiem fajnie to wyszło. Zresztą ja się dopiero rozkręcam, rozpędzam – podkreśla Urszula Dudziak

Dwa lata temu artystka wyprowadziła się do małej wsi niedaleko Siedlec, gdzie ze swoim partnerem ładuje baterie. Tam też ma swoje małe studio i pokój, w którym powstają jej książki. – Tam jest moje miejsce na ziemi– dodaje.

Aktor z wrażliwą duszą – Piotr Stramowski

Jako ostatni na festiwalowej scenie pojawił się aktor – Piotr Stramowski, artysta znany z filmów Patryka Vegi, a prywatnie mąż aktorki Katarzyny Warnke i tata małej Helenki. Przyjął propozycję Jakuba Tylmana, bowiem w Śremie nigdy nie był.

Intuicyjnie wiedziałem, że warto tutaj przyjechać i się nie pomyliłem – zaznacza artysta

Skusił go również fakt, że na festiwalu pojawi się Urszula Dudziak. – Poznaliśmy się zaledwie kilka miesięcy temu, ale bardzo się polubiliśmy – zdradza.

Piotr Stramowski przyjechał do Śremu z bardzo dobrym nastawieniem. Podczas spotkania z publicznością opowiedział o sobie, karierze, a także o rolach, w które się wcielał i planach na przyszłość. Okazuje się bowiem, że mimo pandemii aktor był bardzo zajęty i w czasie lockdownu pracował nad kilkoma projektami. Udało mu się także przygotować spektakl teatralny „Twarzą w twarz”. Aktor zdradził nam, że pojawi się w kontynuacji serialu „Tajemnica zawodowa” w TVN oraz w nowej produkcji Polsatu. Na koniec spotkania również odsłonił swoją gwiazdę w Alei Gwiazd.

Tu jest szczególna atmosfera

Artyści jednym głosem mówią, że bardzo chętnie przyjęli zaproszenie do Śremu, bowiem lubią przyjeżdżać do mniejszych miejscowości i miasteczek. – Tu jest zawsze inna, szczególna atmosfera. Dla mieszkańców przyjazd osób z pierwszych stron gazet to jest święto, niezwykle ważne wydarzenie. Jesteśmy zawsze przecudnie traktowani. Bardzo to lubię. Jest to, dla nas artystów, bardzo miłe. Publiczność jest stęskniona i spragniona takich wydarzeń. Dlatego bardzo chętnie przyjmuję zaproszenia do odwiedzenia takich miast jak Śrem. I muszę przyznać, że jest tu przepięknie – zapewnia Olga Bończyk.

Każda zaproszona gwiazda znalazła również czas na rozmowę z fanami, autografy i wspólne zdjęcia. Dla wielu śremian ten dzień z pewnością zapadnie na dłużej w pamięci. Jednak organizatorzy zapewniają, że kolejny Festiwal Gwiazd już za rok.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe