24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremski ratusz bardziej dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Śremski ratusz bardziej dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami

Cytując klasyka – te zmiany im się po prostu należały. Śremski ratusz przeszedł drobną modernizację, która jednak ma znaczący wpływ na obsługę osób ze szczególnymi potrzebami.

Urząd Miejski w Śremie wydał niemal 42 tys. zł, by dostosować przestrzeń, tak by była przyjazna dla osób ze szczególnymi potrzebami. Zniwelowano również bariery architektoniczne.

– W ramach udogodnień architektonicznych w ratuszu przy Placu 20 Października zamontowano ścieżki i pasy ostrzegawcze prowadzące od wyjścia z windy do punktu kontaktowego Zespołu Obsługi Klienta na parterze oraz na klatce schodowej – tłumaczy burmistrz.

Ponadto zainstalowano również tabliczki informacyjne z alfabetem Braille`a oraz w budynkach, zarówno przy Placu 20 Października, jak i Mickiewicza 10, oznakowano schody zewnętrzne. Urząd udostępnił także funkcję pętli indukcyjnej, czyli środka wspomagającego słuch.

Dostępność osób niepełnosprawnych do Urzędu Miejskiego w Śremie jest ważnym elementem funkcjonowania administracji samorządowej, wszystkich instytucji publicznych. Audyt wykazał braki w tym zakresie, które usunęliśmy i ratusz dostosowaliśmy do potrzeb niepełnosprawnych. Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej zapoznali się z efektami tych prac – napisał na swoim profilu burmistrz Adam Lewandowski

Źródłofot. srem.pl
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe