9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Sport Puchar obronili po północy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Puchar obronili po północy

Siatkarze UKS Kusy Dolsk drugi rok z rzędu wygrali Nocny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Śremu, którego organizatorem był Śremski Sport. Tytułu bronili grając finał po północy.

Do sobotniego turnieju, który rozegrano na plaży przy Jeziorze Grzymysławskim przystąpiło dziewięć par. Podzielono je na dwie grupy eliminacyjne, gdzie grano każdy z każdym jednego seta do 25 punktów. Dwie najlepsze pary z każdej z nich zakwalifikowały się do półfinałów. Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 19.00 przy naturalnym świetle, a po kilku spotkaniach załączono jupitery.

W tegorocznym Nocnym Turnieju udział wzięło dziewięć par

Grupę „A” z kompletem zwycięstw wygrał UKS Kusy Dolsk, a z drugiego miejsca awansowały Ogiery Ogiermana eliminując z dalszej fazy Latające Batmany i Kacper&Kamil. W grupie „B” rywalizowało pięć ekip. Tutaj do półfinałów przebiły się BW Team i Mickles Team, a odpadły Tost Team, Emoryci i Volley Gostyń.

Decydującą fazę grano już do dwóch wygranych setów. W pierwszym półfinale Michał Skrzypczak – Aleksander Dłużewski (UKS Kusy) pokonali 2:0 Micjała Otworowskiego i Michała Pieniężnego (Mickles Team). Trzysetowy był z kolei drugi półfinał. W nim Igor Błaszczak i Kamil Wróblak (BW Team) pokonali 2:1Patryka Staweckiego i Dawida Nowaka (Ogiery Ogiermana).

W tegorocznym Nocnym Turnieju udział wzięło dziewięć par
W tegorocznym Nocnym Turnieju udział wzięło dziewięć par

Mecze, które decydowały o końcowej kolejności kończyły się w dwóch setach. Brązowe medale wywalczyła ekipa Mickles Team, która okazała się lepsza od Ogierów Ogiermana, z kolei finał należał do UKS Kusy Dolsk. Obrońcy pucharu pokonali BW Team 2:0 i po raz drugi z rzędu sięgnęli po turniejowe zwycięstwo.

Poprzedni artykułŚcigali się w Śremie
Następny artykułZmierzą się z oldbojami Lecha

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...