24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremAleję platanową czekają zmiany?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Aleję platanową czekają zmiany?

Jedna z piękniejszych, ale i niebezpiecznych ulic w Śremie i okolicy – aleja platanowa, może doczekać się zmian. Mieszkańcy części Psarskiego mają nadzieję, że te zmiany nastąpią prędzej, a nie później.

Swego czasu burmistrz Lewandowski mówił głośno o pomyśle rozbudowy wąskiej alei platanowej w Psarskiem. Idea spodobała się wielu, a w szczególności osobom, które w pobliżu tej ulicy mieszkają oraz posyłają nią dzieci do ul. Sikorskiego np. na przystanek autobusowy. Plany zaczęły się krystalizować, ale stanęły na niczym.

Gmina zdecydowała się nawet na opracowanie dokumentacji projektowej. W planach miała pojawić się druga „nitka” alei platanowej wraz z chodnikiem oraz ścieżką rowerową. To w zasadzie tyle. Temat umarł.

Spytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Śremie na jakim etapie jest ten pomysł.

– Podjęty został temat wspólnego finansowania i wspólnego złożenie wniosku, gdyż funkcjonująca część Platanowej jest drogą powiatową. Starostwo Powiatowe nie wykazało jednak zainteresowania sprawą i wykonało tylko remont (nakładkę bitumiczną) na swojej części. Okres ważności dokumentacji projektowej już upłynął i na jej podstawie realizacja zadania nie jest możliwa – przekazuje Julia Projs ze śremskiego magistratu.

Nie są to dobre informacje, ale gmina nie przekreśla modernizacji alei platanowej. – Temat zostanie podjęty na etapie modernizacji linii kolejowej Śrem – Czempiń i powiązanymi inwestycjami drogowymi ­ dodaje urzędniczka.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe