3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Aleję platanową czekają zmiany?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Aleję platanową czekają zmiany?

Jedna z piękniejszych, ale i niebezpiecznych ulic w Śremie i okolicy – aleja platanowa, może doczekać się zmian. Mieszkańcy części Psarskiego mają nadzieję, że te zmiany nastąpią prędzej, a nie później.

Swego czasu burmistrz Lewandowski mówił głośno o pomyśle rozbudowy wąskiej alei platanowej w Psarskiem. Idea spodobała się wielu, a w szczególności osobom, które w pobliżu tej ulicy mieszkają oraz posyłają nią dzieci do ul. Sikorskiego np. na przystanek autobusowy. Plany zaczęły się krystalizować, ale stanęły na niczym.

Gmina zdecydowała się nawet na opracowanie dokumentacji projektowej. W planach miała pojawić się druga „nitka” alei platanowej wraz z chodnikiem oraz ścieżką rowerową. To w zasadzie tyle. Temat umarł.

Spytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Śremie na jakim etapie jest ten pomysł.

– Podjęty został temat wspólnego finansowania i wspólnego złożenie wniosku, gdyż funkcjonująca część Platanowej jest drogą powiatową. Starostwo Powiatowe nie wykazało jednak zainteresowania sprawą i wykonało tylko remont (nakładkę bitumiczną) na swojej części. Okres ważności dokumentacji projektowej już upłynął i na jej podstawie realizacja zadania nie jest możliwa – przekazuje Julia Projs ze śremskiego magistratu.

Nie są to dobre informacje, ale gmina nie przekreśla modernizacji alei platanowej. – Temat zostanie podjęty na etapie modernizacji linii kolejowej Śrem – Czempiń i powiązanymi inwestycjami drogowymi ­ dodaje urzędniczka.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...