9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Sport Ścigali się w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ścigali się w Śremie

W sobotę w Śremie odbyły się kolejne zawody z cyklu Solid MTB. Na trzech dystansach ścigało się blisko 300 miłośników ścigania się na rowerach górskich.

Dystans mini – 20,5 km, ukończyło 200 zawodników. Najszybszy był Adam Deska ze Środa Racing Team. Mateusz Lewandowski z Rela 64-sto wygrał z kolei rywalizację na dystansie Mega. 36 km pokonał w godzinę i niespełna 20 minut. W czołówce znaleźli się dwaj reprezentanci Green Bike Team. Czwarte miejsce w gronie 82 zawodników, którzy ukończyli wyścig zajął Adrian Stempniak, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii M3. Szósty w „generalce” był Jędrzej Wencka. Kolarz Green Bike Team stanął na drugim stopniu podium w kategorii M3.

Tylko 18 kolarzy zdecydowało się na pokonanie dystansu Giga (52 km). Tutaj najlepszy okazał się Hubert Semczuk ze Strefasportu.pl MW Invest.

Jak zwykle organizatorzy przygotowali wyścigi dla dzieci, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na przygotowanej koło SP6 trasie w kilku kategoriach wystartowało blisko 80 małych „górali”. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi upominki.

Podczas zawodów przeprowadzono także oddzielną klasyfikację dla żołnierzy zawodowych i rezerwistów służby zawodowej o Puchar Dowódcy 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych.

Kolejne zawody, a zarazem ostatnie z cyklu Solid MTB odbędą się 29 sierpnia w Bodzyniewie.

Poprzedni artykułNIE BOIMY SIĘ NIKOGO!
Następny artykułPuchar obronili po północy

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...