14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Wybuch i pożar w Niesłabinie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wybuch i pożar w Niesłabinie

W piątek 13 sierpnia w Niesłabinie doszło do pechowego zdarzenia, w wyniku którego całkowitemu spaleniu uległa przyczepa kempingowa oraz domek letniskowy.

Niespełna kwadrans przed godziną 13 do śremskiej straży wpłynęło zawiadomienie o pożarze na terenie Niesłabina. Ze wstępnych informacji wynikało, że pali się domek letniskowy i przyczepa kempingowa. Pierwszy zastęp na miejscu, a byli to strażacy z jednostki OSP Niesłabin – mieli najbliżej i w dodatku byli jeszcze remizie, bo powrócili z akcji związanej z osami, potwierdził informacje z zawiadomienia.

Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, a gasić było co – zarówno przyczepa kempingowa jak i domek letniskowy w całości objęte były płomieniami.

Jedna z butli zdążyła się już rozszczelnić i eksplodować. W płonącym domku letniskowym znajdowały się kolejne dwie 11 kg butle gazowe. Te na szczęście nie ucierpiały na skutek działania płomieni i strażakom udało się je wyciągnąć z palącego się domku. Schłodzono je w pobliskim zbiorniku wodnym.

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, wszystkie osoby, które zajmowały przyczepę kempingową oraz domek letniskowy, w chwili kiedy doszło do pożaru, znajdowały się poza tymi obiektami.

W działaniach gaśniczych udział wzięło siedem zastępów z JRG Śrem oraz jednostek OSP. W sumie z płomieniami walczyło 27 strażaków.

Działania gaśnicze zakończyły się po około 2,5 godzinie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Licznie zebrani członkowie koła i zaproszeni goście wysłuchali hymnu łącznościowców, po czym głos zabrał prezes koła ppłk w st. spocz. Józef Żeleźny. Witając zebranych...