15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem OSP Niesłabin z dofinansowaniem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

OSP Niesłabin z dofinansowaniem

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niesłabinie otrzyma grant finansowy w wysokości 30 tys. zł. Przy wkładzie własnym jednostka będzie miała do rozdysponowania ponad 63 tys. zł.

63 tys. 237 zł – dokładnie tyle środków finansowych OSP Niesłabin przeznaczy na działanie w ramach „Wymiany źródła ciepła w budynku strażnicy OSP Niesłabin”. 30 tys. zł z tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostałą część kwoty jednostka wyda z wkładu własnego, który corocznie wypłacany jest w formie dotacji z gminy Śrem.

Strażacy mają już konkretne plany związane z tym pieniędzmi. Za te pieniądze OSP Niesłabin wymieni źródło zasilania w ciepło strażnicę oraz świetlicę wiejską, które mieszczą się w jednym i tym samym budynku. Strażacy chcą kupić pompę ciepła z zasobnikiem wody i w ten sposób zastąpić stary piec, którym do tej pory obiekt był ogrzewany.

Strażacy chcą wymianę źródła ciepła przeprowadzić jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu grzewczego, który startuje w drugiej połowie października.

Ochotnicy z Niesłabina mają bardziej dalekosiężne plany. W przyszłym roku chcą na jednostce postawić panele fotowoltaiczne. W ten sposób chcą zmniejszyć rachunek za energię elektryczną, która będzie zasilała m.in. nową pompę ciepła w remizie.

Dofinansowanie z WFOŚiGW otrzymało 45 jednostek OSP z Wielkopolski. OSP Niesłabin jest jedyną z terenu powiatu śremskiego, która otrzymała grant. Jest też jedyną, która się o takie środki starała.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...