2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem OSP Niesłabin z dofinansowaniem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

OSP Niesłabin z dofinansowaniem

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niesłabinie otrzyma grant finansowy w wysokości 30 tys. zł. Przy wkładzie własnym jednostka będzie miała do rozdysponowania ponad 63 tys. zł.

63 tys. 237 zł – dokładnie tyle środków finansowych OSP Niesłabin przeznaczy na działanie w ramach „Wymiany źródła ciepła w budynku strażnicy OSP Niesłabin”. 30 tys. zł z tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostałą część kwoty jednostka wyda z wkładu własnego, który corocznie wypłacany jest w formie dotacji z gminy Śrem.

Strażacy mają już konkretne plany związane z tym pieniędzmi. Za te pieniądze OSP Niesłabin wymieni źródło zasilania w ciepło strażnicę oraz świetlicę wiejską, które mieszczą się w jednym i tym samym budynku. Strażacy chcą kupić pompę ciepła z zasobnikiem wody i w ten sposób zastąpić stary piec, którym do tej pory obiekt był ogrzewany.

Strażacy chcą wymianę źródła ciepła przeprowadzić jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu grzewczego, który startuje w drugiej połowie października.

Ochotnicy z Niesłabina mają bardziej dalekosiężne plany. W przyszłym roku chcą na jednostce postawić panele fotowoltaiczne. W ten sposób chcą zmniejszyć rachunek za energię elektryczną, która będzie zasilała m.in. nową pompę ciepła w remizie.

Dofinansowanie z WFOŚiGW otrzymało 45 jednostek OSP z Wielkopolski. OSP Niesłabin jest jedyną z terenu powiatu śremskiego, która otrzymała grant. Jest też jedyną, która się o takie środki starała.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...