24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościBrodnicaWiemy kto dowiezie uczniów do szkół w Brodnicy
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wiemy kto dowiezie uczniów do szkół w Brodnicy

Poznaliśmy firmy, które wygrały przetarg na dowozy uczniów do szkół prowadzonych przez gminę Brodnica. Nowy przetarg, do którego stanęły trzy przedsiębiorstwa będzie obowiązywał przez 1,5 roku.

W Brodnicy podpisano umowy na realizację dowozów dzieci do jednostek oświatowych prowadzonych przez gminę. Przetarg podzielono na dwa zadania: dowozów uczniów do jednostek oświatowych prowadzonych przez gminę Brodnica oraz dowozów uczniów i wychowanków posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do jednostek oświatowych, na terenie gminy Mosina. Łącznie na realizację zadania gmina chce przeznaczyć 852 tys. zł.

Do UG w Brodnicy wpłynęły trzy oferty. Dwie na pierwszą część zadania i jedna na drugą. W przypadku dowozu dzieci do szkół specjalistycznych w Mosinie sprawa od początku była przesądzona. Jedyny oferent jaki wystartował w konkursie ofert, zaproponował kwotę niższą od tej, jaką samorząd Brodnicy chce przeznaczyć na ten cel. Gmina związała się z firmą P.H.U. Paweł Politowicz umową opiewającą na kwotę 214 166,16 zł brutto.

Z kolei o dowóz dzieci do szkół na terenie Brodnicy walczyły dwa podmioty: poznański PKS i gostyńskie przedsiębiorstwo Usługi Transportowe – Handel Przemysław Grzegorz Ludwiczak. Ta pierwsza z firm złożyła finansowo bardziej przystępną ofertę, która raptem o kilka tysięcy zł przewyższa kwotę, jaką w Brodnicy chcą wydać na ten cel. Właśnie z poznańskim PKS doszło do podpisania umowy o wartości 628 466,90 zł brutto.

Nowe kontrakty zostały podpisane na 1,5 roku.

Źródłofot. pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe