9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Sport Trzech zdobywców pucharu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trzech zdobywców pucharu

Kolejny rok z rzędu Śremski Sport był organizatorem zawodów Street Workout o Puchar Burmistrza Śremu. Trofea zdobyli Dawid Adamczak, Roman Gavryliv i Dorota Czyż.

Zmagania odbyły się w ostatnią sobotę lipca na placu do Street Workout znajdującym się przy plaży miejskiej w Śremie. Po raz pierwszy zawodnicy startowali w trzech kategoriach, a nowością była oddzielna dla kobiet. „Rodzynkiem” okazała się Dorota Czyż, która nie miała rywalek i jako jedyna zmierzyła się z trzema konkurencjami (pull up, dip i wejścia na skrzynię z obciążeniem w ciągu minuty).

W pozostałych dwóch kategoriach wystartowało 10 zawodników. Rywalizację, gdzie liczyła się ilość wykonanych powtórzeń, a więc Street Lifting wygrał Dawid Adamczak. Zdobył komplet punktów za wszystkie trzy konkurencje i tym samym czwarty rok z rzędu okazał się bezkonkurencyjny. Drugie miejsce zajął Tomasz Strojny, a trzecie Roman Gavryliv. Ukrainiec okazał się z kolei najlepszy w kategorii Set&reps, gdzie liczył się czas podczas którego zawodnicy musieli wykonać określone ćwiczenia. Na drugim stopniu podium stanął Krystian Dzikiewicz, a na trzecim Szymon Wrębiak.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali Michał Kasprzak i Patryk Klupś, a w rolę spikera wcielił się tym razem Krzysztof Lewandowski.

Najlepsi otrzymali Puchary Burmistrza Śremu, a także upominki od sponsorów, którymi byli sieć sklepów Malibu oraz Leader School Śrem. Dodać należy, że zawody współfinansowane były ze środków budżetowych Gminy Śrem.

Z kolei w najbliższą sobotę Śremski Sport zaprasza do rywalizacji na plaży miłośników siatkówki plażowej. 14 sierpnia odbędzie się bowiem Nocny Turniej, który rozpocznie się o godzinie 19.00. Tydzień później odbędą się z kolei zawody w Beach Rugby.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...