2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Śremianie protestowali w obronie wolnych mediów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremianie protestowali w obronie wolnych mediów

We wtorek, 10 sierpnia punktualnie o godzinie 18.00 w kilkudziesięciu miastach Polski odbył się protest w obronie wolnych mediów. To reakcja na proponowaną przez partię rządzącą ustawę potocznie zwaną lex anty-TVN, która ma być w najbliższych dniach procedowana w sejmie. Do akcji włączyli się śremianie.

We wtorkowe popołudnie na Placu 20 Października w Śremie odbył się protest w obronie mediów. Na rynku zebrała się grupa kilkunastu osób z transparentami, które głośno wykrzyczały hasło „Wolne Media”. Inicjatorką śremskiego protestu była Anna Zdziechowska, emerytowana nauczycielka LO w Śremie.

Bez wolnych mediów nie ma demokracji! Wolne media to wolni ludzie. PiS chce zawłaszczyć kolejną przestrzeń. Nie możemy na to pozwolić – mówili zgromadzeni, którzy wielokrotnie podkreślali, że wolność nie jest dana raz na zawsze

Protestujący chcieli pokazać, że w Śremie też są ludzie, którzy nie zgadzają się na zawłaszczenie mediów. – Ktoś musi bronić wolnego słowa, bo w mediach publicznych wciskają nam propagandę – zaznaczali.

Zdaniem protestujących telewizja rządowa przekłamuje informacje. A jak odbierają inne stacje? – Czy TVN jest obiektywne? Nie zawsze, ale ta telewizja szeroko informuje o wielu rzeczach. Gdyby nie TVN, nie wiedzielibyśmy o wielu rządowych aferach. Warto podkreślić, że TVN nie oszczędzał również poprzedniej władzy – mówili jednogłośnie.

Ich zdaniem presja ma sens. – Nieprzychodzenie na protesty to jest zgoda i przyzwolenie na działania rządu. Niestety młodzi ludzie tego nie rozumieją – podsumowali wtorkowe spotkanie.

Na koniec warto wspomnieć, że w chwili, gdy rozpoczęły się protesty w całej Polsce, rzecznik rządu poinformował o tym, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Zdaniem Gowina oznacza to de facto zarówno koniec koalicji, jak i koniec Zjednoczonej Prawicy.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...