17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Seniorzy korzystają z opieki wytchnieniowej w klubie Senior+
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Seniorzy korzystają z opieki wytchnieniowej w klubie Senior+

W klubie Senior+ przy ul. Franciszkańskiej 2 ruszył cykl zajęć „Opieka Wytchnieniowa”. Program ten finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego. Przez najbliższy tydzień seniorzy wezmą udział w zajęciach manualnych oraz terapeutycznych.

Codziennie w godzinach 10.00 -16.00 seniorzy mają zapewnioną opiekę w ramach cyklu zajęć „Opieka Wytchnieniowa”. Jest to już droga odsłona programu skierowanego do osób starszych i niesamodzielnych. W zajęciach udział bierze kilkanaście osób, większość po raz kolejny.

Niezmiernie cieszę się, że znów możemy w osobistym kontakcie spotkać się w klubie. Planujemy cykliczne spotkania do końca tego roku. Te zajęcia będą miały bogaty walor integracyjny  – zapewnia Maria Świdurska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej

W programie najbliższych zajęć przewidziano rękodzieło, m.in. wykonanie pudełek na herbatę, podstawek, malowanie na tkaninie, a także spotkania z dietetykiem, rehabilitantem i masażystą.

Zwieńczeniem cyklu zajęć będzie wycieczka do poznańskiej palmiarni oraz spacer po Parku Wilsona. Podczas spotkań seniorzy mają zapewnione wyżywienie oraz opiekę. Przewidziano dyżur pielęgniarki, która jest odpowiedzialna za edukację prozdrowotną. Do Barbary Marciniec seniorzy mogą zwrócić się  w sprawie profilaktyki Covid 19, szczepień, a także wykonać pomiar ciśnienia czy sprawdzić poziom cukru.

Uczestnicy zajęć mogą również liczyć na pomoc w wypełnieniu ankiety Narodowego Spisu Powszechnego. Udostępniono dla nich komputer z dostępem do Internetu. Seniorzy w czasie spotkań mogą również uzyskać pomoc w zakresie wsparcia przy wypełnianiu druków i formularzy. Na miejscu jest zawsze dyżurujący pracownik socjalny.

Na koniec cyklu zajęć, 13 sierpnia przewidziano dyżur specjalisty w zakresie psychologii. Marietta Witasiak pomoże skutecznie radzić sobie ze stresem, przedstawi także ćwiczenia pomagające uzyskać spokój i równowagę emocjonalną.

Cykl zajęć „Opieka Wytchnieniowa” finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego. Dotacja wyniosła 240 tys. zł.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...