10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Nadciągają zmiany w śmieciach. Zmiany w systemie segregacji odpadów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nadciągają zmiany w śmieciach. Zmiany w systemie segregacji odpadów

Od 1 września zmieni się system segregacji odpadów w gminie Śrem. Bioodpady podzielone zostaną na bioodpady kuchenne i zielone (ogrodowe), dochodzi oddzielny pojemnik na popiół.

W gminie wielka akcja związana z pojemnikami na śmieci. Na terenie całej gminy do domków jednorodzinnych dowożone są nowe pojemniki. To efekt zmian, wg których od 1 września odpady biodegradowalne będą zabierane wyłącznie z pojemników. Po tym dniu odpady wystawione w workach nie zostaną odebrane od mieszkańców gminy.

W pierwszej kolejności pojemniki trafią do tych mieszkańców, którzy zgłosili zapotrzebowanie na pojemniki do 16 lipca. Oni mogą liczyć na otrzymanie ich przed 1 września. Pozostali, których dotyczy zmiana w segregacji odpadów, a nie zmieścili się w terminie podanym przez Urząd Miejski w Śremie nie muszą się obawiać kar. Mają oni czas na złożenie zapotrzebowania do 30 września. Wówczas te nieruchomości zostaną doposażone w pojemniki do końca października tego roku.

Zmieniają się także częstotliwości odbioru odpadów komunalnych. Bio zielone i bio zmieszane w zabudowie wielolokalowej będą odbierana nie rzadziej jak raz na tydzień, a w zabudowie jednorodzinnej raz na dwa tygodnie.

Popiół i żużel, które otrzymają osobny pojemnik, w zabudowie wielolokalowej będą odbierane nie rzadziej jak raz na dwa tygodnie, a z domków jednorodzinnych raz na dwa tygodnie w miesiącach od października do maja i raz na miesiąc w miesiącach od maja do września.

Odpady niesegregowane będą odbierane nie rzadziej jak raz na tydzień (zabudowa wielolokalowa) i raz na dwa tygodnie (zabudowa jednorodzinna). Natomiast tworzywa sztuczne, metale, papier oraz szkło z domków jednorodzinnych będzie odbierane raz na dwa tygodnie, a z zabudowy wielolokalowej przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Źródłofot. Unsplash
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...