10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Brakuje rachmistrzów, a czasu coraz mniej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Brakuje rachmistrzów, a czasu coraz mniej

Do 30 września potrwa Narodowy Spis Powszechny, a w Śremie brakuje rachmistrzów.

W Śremie trwa uzupełniający nabór na rachmistrzów spisowych. Kandydatem na rachmistrza spisowego może zostać osoba pełnoletnia. Musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią, mieć co najmniej średnie wykształcenie i posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie.

Osoba ta nie może być karana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Kandydaci na rachmistrzów otrzymają dostęp do aplikacji e-learningowej, dzięki której będą mogli przejść odpowiednie szkolenie z części teoretyczną i praktycznej oraz egzamin. Zaliczenie testu jest koniecznym obowiązkiem, by zostać rachmistrzem spisowym.

Rachmistrzowie swojej pracy nie będą wykonywać za darmo. Stawki określone są w ustawie. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami wynagrodzenie rachmistrzów zależy od metody przeprowadzania przez niego wywiadów z osobami objętymi spisem powszechnym i wynosi: 7 zł brutto za wywiad bezpośredni i 4 zł brutto za wywiad telefoniczny.

W Śremie trwa dodatkowy nabór na rachmistrzów spisowych. Został on ogłoszony 5 sierpnia i potrwa do 12 sierpnia.

Kandydat na rachmistrza spisowego w NSP 2021 może składać dokumenty osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Śremie lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej na skrzynkę e-mailową urzędu: urzad@srem.pl, platformy ePUAP: /UMSrem/UM lub operatora pocztowego.

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Śremie www.srem.pl oraz w Gminnym Biurze Spisowym w Śremie – nr tel. 61 28 35 225 e-mail: urzad@srem.pl.

 

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...