24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportDerbów nie będzie!
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Derbów nie będzie!

W sparingu Pogoń Książ pokonała 3:1 Zawiszę Dolsk. W lidze jednak derbów A-klasy nie będzie, bo WZPN przeniósł Zawiszę do innej grupy.

Po spadku Pogoni z klasy okręgowej sobotni mecz miał być przedsmakiem tego, co niebawem czeka nas na boiskach A-klasy. Tymczasem tak nie będzie. Choć początkowo oba zespoły trafiły do tej samej – 4 grupy, A-klasy, to we wtorek WZPN opublikował nowy podział grup. W jego efekcie Zawisza przeniesiony został do grupy 7, co oznacza, że derbów powiatu z Pogonią i KSGB Manieczki w nowym sezonie nie będzie. Przeciwnikami drużyny z Dolska będą bowiem: Błękitni Kąkolewo, Dąb Boguszyn, GKS Włoszakowice, Kormoran Święciechowa, Apol Term-Pir Spławie, Luks Stare Bojanowo, Piast Nowy Belęcin, PKS Racot II Turew, Ruch Bojanowo, Rydzyniak II Rydzyna, Rywal-Ewmar Kurza Góra, Sarnowianka Sarnowa i Zjednoczeni Pudliszki.

Sam sparing należał do drużyny z Książa Wlkp., która zwłaszcza w pierwszej połowie zdominowała rywali. Szybko prowadzenie zapewni Dominik Wojtkowiak, a kwadrans później podwyższył Piotr Galusik. W drugiej części mecz się wyrównał, a do głosu doszli też piłkarze z Dolska. Trzecią bramkę po indywidualnej akcji dla Pogoni zdobył jednak Piotr Galusik. Honorową jak się później okazało, a pierwszą w barwach Zawiszy zdobył Patryk Szmyt. Goście mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale mocny strzał Tomasza Malickiego sparował Marcin Lewandowski. Ostatecznie Pogoń zasłużenie wygrała 3:1.

W sobotę o 17.00 Zawisza podejmować będzie Szturm Junikowo Poznań, a w tym samym czasie Pogoń na własnym boisku zmierzy się z LZS Cielcza.

A to ciekawe