14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Nowe oszustwo – na „urząd skarbowy”
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nowe oszustwo – na „urząd skarbowy”

Oszuści nie próżnują i co rusz próbują modyfikować swoje metody działania. Tym razem podszywają się pod urzędy skarbowe. Nie dajmy się na to nabrać, to oszustwo.

Izba Administracji Skarbowej informuje i ostrzega swoich klientów, że nie wysyłają oni żadnych wiadomości SMS z prośbą o zapłatę podatku. To forma oszustwa, a każdy taki przypadek należy zgłaszać do organów ścigania.

Oszuści przysyłają wiadomości SMS do odbiorców, w której informują, że należy uiścić „podatek”, gdyż jeśli tego się nie zrobi, konto bankowe zajmą służby windykacyjne. W wiadomości SMS znajduje się link do strony internetowej, na której można dokonać płatności „podatku”.

W rzeczywistości jest to fałszywa strona, która podszywa się pod usługę PayU. Wprowadzenie danych, o które ubiega się strona do płatności, w rzeczywistości jest ich przekazaniem oszustom, którzy mogą w ten sposób przejąć konto bankowe nieświadomej ofiary.

Izba Administracji Skarbowej uczula, żeby nie dać się złapać na tego typu oszustwo i zachęca do zgłaszania takich spraw na policję.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...