2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Brodnica Jest szansa na milion! Skorzystają na tym szkoły w gminie Brodnica
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jest szansa na milion! Skorzystają na tym szkoły w gminie Brodnica

Gmina Brodnica została beneficjentem grantu z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. To, że pieniądze będą jest już pewne. Nie wiadomo tylko jeszcze ile tych pieniędzy spłynie do gminy.

Szkoły podstawowe z Manieczek, Iłówca oraz Brodnicy mogą tylko na tym skorzystać. Gmina Brodnica wnioskowała o grant finansowy na dostosowanie przestrzeni edukacyjnej do potrzeb uczniów oraz otoczenia, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Środki finansowe pochodzą z programu „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”.

Grant umożliwi przeprowadzenie działań modernizacyjnych, zakupu pomocy dydaktycznych i wyposażenia. Fundusze umożliwią np. montaż windy czy zakup transportu dla dzieci z niepełnosprawnościami. Placówki otrzymają również środki na działania podnoszące świadomość oraz kompetencje nauczycieli i specjalistów szkolnych.

Celem zaplanowanych działań jest eliminowanie barier w zakresie szeroko rozumianej dostępności funkcjonowania szkól podstawowych.

Gmina Brodnica wnioskowała o dotację wynoszącą 1 265 642 zł. Czy tyle dostanie? ­­– Nie wiadomo – mówi Marek Pakowski, wójt Brodnicy. – Obecnie trwa etap negocjacji ostatecznych kwot dofinansowania, które zostaną przekazane podmiotom objętym wsparciem ze środków grantowych ­– dodaje wójt gminy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...