24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościPieniądze na pozalekcyjne zajęcia. Kto ile otrzyma od gminy?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Pieniądze na pozalekcyjne zajęcia. Kto ile otrzyma od gminy?

Gmina Śrem ogłosiła wyniki konkursu na prowadzenie pozalekcyjnych zajęć z elementami profilaktyki dla dzieci i młodzieży z grupy ryzyka. Kto ile pieniędzy otrzyma z gminy?

Burmistrz Śremu wydał zarządzenie w sprawie dotacji z budżetu gminy na „Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć z elementami profilaktyki dla dzieci i młodzieży z grupy ryzyka”. Pieniądze otrzyma pięć podmiotów.

W sumie gmina Śrem na prowadzenie pozalekcyjnych zajęć z elementami profilaktyki dla dzieci i młodzieży z grupy ryzyka wyda 55 tys. zł. W konkursie, którego rozstrzygnięcie poznaliśmy z końcem lipca, na środki finansowe może liczyć pięć podmiotów. Trzy z nich otrzymają gratyfikację w wysokości po 14 tys. zł, dwa kolejne odpowiednio 9 i 4 tys. zł.

Po 14 tys. zł dotacji z budżetu gminy otrzymają: UKS Śrem (na zadanie „Bez używek, zdrowo i fair gramy i tańczymy z UKS Śrem”); Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki LEO (na zadanie „Sporty walki trenujemy – zdrowo żyjemy”) oraz ŚKS WARTA (na zadanie „Fair-Play dla każdego”). Natomiast RAPID Śrem otrzyma 9 tys. zł, które zostaną spożytkowane na zadanie „Zajęcia teakwondo – alternatywa dla uzależnień”. Z kolei SKLEPKOMET przygarnie 4 tys. zł na cel: „Jesień na rowerze”.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe