14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Trzy osoby ranne w wypadku. Na obwodnicy lądował helikopter LPR
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trzy osoby ranne w wypadku. Na obwodnicy lądował helikopter LPR

Kwadrans po godzinie 15 na obwodnicy Śremu doszło do wypadku. Zderzyły się trzy samochody osobowe. Trzy osoby zostały ranne. Jedna helikopterem LPR została zabrana do szpitala w Puszczykowie.

1 sierpnia krótko po godzinie 15 na obwodnicy Śremu, na odcinku od Kawcza w kierunku restauracji McDonald’s miał miejsce wypadek. Uczestniczyły w nim trzy pojazdy osobowe: vw jetta, vw polo oraz mazda. Do szpitala trafili pasażerka polo oraz pasażerka mazdy jak i kierowca tego auta. Dwie osoby, które jechały jettą nie odniosły żadnych obrażeń ciała i nie było potrzeby ich hospitalizacji.

Większość poszkodowanych opuściła pojazdy przed przybyciem służb. Pasażerka polo nie mogła jednak tego zrobić, była uwięziona we wraku samochodu. Żeby przekazać ją załodze karetki pogotowia, strażacy musieli wycinać elementy karoserii samochodu.

W czasie, kiedy strażacy, załoga pogotowia oraz policja pracowały na miejscu wypadku na obwodnicy, do drugiego z wypadków doszło w Żabnie. Część strażackich zastępów z obwodnicy została predysponowana właśnie do tego zdarzenia.

Z ustaleń policji wynika następujący przebieg wypadku: wszystkie trzy pojazdy jechały z kierunku Kórnika w kierunku Śremu. Kierujący vw jettą chciał skręcić w lewo w drogę gruntową, zatrzymał się, by przepuścić pojazdy jadące z przeciwnego kierunku. Za tym pojazdem zatrzymało się polo. Kierujący mazdą, który jechał za vw polo, nie zdążył się zatrzymać i uderzył w stojące przed nim auto. To z kolei uderzyło w jettę i wypadło z drogi.

Do szpitala w Śremie trafili kierowca i pasażerka mazdy, a do szpitala w Puszczykowie helikopterem LPR zabrano pasażerkę vw polo.

Na czas działań służb obwodnica Śremu była zamknięta dla ruchu. Policja, straż miejska oraz strażacy kierowali objazdem w Kawczu na Śrem oraz na ul. Gostyńską przy skrzyżowaniu z obwodnicą miasta.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...