9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Ogórek, pietruszka, a może do tego szczepienie?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ogórek, pietruszka, a może do tego szczepienie?

Faza szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie śremskim wchodzi na wyższy poziom. Do naszego miasta zawita mobilny punkt szczepień.

Jak przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o takim pomyśle władz samorządowych i wojewódzkich, tak właśnie się on ziszcza. W najbliższą sobotę 7 sierpnia obok zwykłych zakupów, które zwykle robimy w ten dzień targowy, będzie można także przyjąć szczepienie przeciwko COVID-19.

Tego dnia w godzinach od 8 do 12 na targowisku miejskim przy ul. Grunwaldzkiej powstanie mobilny punkt szczepień, który będzie szczepił jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Szczepienia będą z tzw. ulicy, czyli bez wcześniejszej rejestracji i każdy chętny będzie mógł skorzystać ze szczepienia.

Wg rządowych danych z piątku 30 lipca na terenie powiatu śremskiego w pełni zaszczepionych jest 26764 mieszkańców powiatu śremskiego, a niespełna 30 tys. mieszkańców zaszczepiono min. jedną dawką preparatu chroniącego przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

Największy odsetek zaszczepionych w gminach powiatu jest w gminie Śrem i wynosi on 46,1 proc. Najsłabiej szczepienia przebiegają w gminie Książ Wlkp. Tam zaszczepiono jedynie 35,1 procent mieszkańców.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...