3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremTak się rozwija Mechliński Klub Seniora Benedykt

Tak się rozwija Mechliński Klub Seniora Benedykt

1 października 2020 roku oficjalnie ruszył Mechliński Klub Seniora Benedykt. Niestety pandemia zmusiła uczestników do zawieszenia spotkań. Dziś znów ruszają pełną parą.

W sobotę, 31 lipca odwiedziliśmy Mechliński Klub Seniora Benedykt. Była to okazja, by z uczestnikami świętować powrót spotkań, które w ubiegłym roku przerwała pandemia. Zaproszenie przyjęli Maria Świdurska, kierownik OPS w Śremie, Andrzej Mieloszyński, wiceprzewodniczący rady miejskiej, ks. prałat Marian Brucki oraz Wojciech Strabel, przewodniczący Śremskiej Rady Seniorów.

Na wstępie wszystkich gorąco powitała Jadwiga Misiaczyk, szefowa mechlińskiego klubu seniora. Przypomnijmy, że oficjalnie klub powstał 1 października ubiegłego roku. – Jest mi niezmiernie miło, po blisko roku znów się z wami wszystkimi spotkać. Naszym dobrym duchem jest pani Maria Świdurska, która od początku nam gorąco kibicuje – mówiła na wstępie Jadwiga Misiaczyk.

Na kilku uczestników sobotniego spotkania czekała miła niespodzianka. Wyróżniono bowiem osoby, które w ostatnim czasie obchodziły okrągłe urodziny. Był tort i laurki, które przygotowała 9-letnia Amelka.

Też już jestem seniorem i pragnę państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia sukcesów i dobrej współpracy. Uważam, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje – podkreślił Andrzej Mieloszyński

Następnie kilka ciepłych słów do seniorów popłynęło z ust Marii Świdurskiej. – Pięknie dziękuję za zaproszenie. Macie tu teraz cudne otoczenie. Kibicowałam wam i trzymałam kciuki, by ten klub powstał. Obiecuję, że będziemy robić wspólne inicjatywy – zapewniała kierownik.

Ks. prałat Marian Brucki odmówił modlitwę, a także pobłogosławił seniorów i ich nowy klub. – Pamiętajmy, że we wspólnocie zawsze łatwiej jest pokonywać trudy życia codziennego – przypomniał.

Po części oficjalnej do wspólnej zabawy zaprosił duet Endriu i Zygi. Zabawa była przednia.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...