9.4 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Eksperci Dobrego Życia o medycynie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Eksperci Dobrego Życia o medycynie

Do sali widowiskowej Muzeum Śremskiego wrócił cykl spotkań dla seniorów pn. „Eksperci Dobrego Życia”. W czwartek, 29 lipca mowa była o szeroko rozumianej medycynie i szczepieniach.

To już XIV edycja cyklu dla seniorów „Eksperci Dobrego Życia”, który powrócił po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Tematem czwartkowego spotkania było szeroko rozumiane lecznictwo w Polsce, Europie i na całym świecie. W arkana medycyny uczestników spotkania wprowadził lekarz – Mikołaj Mączyński oraz Aleksandra Krupa – studentka kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego, dietetyk, którzy podczas półtoragodzinnego wykładu opowiedzieli o tym, jak zmieniała się nasza wiedza o chorobach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Wykład rozpoczęła opowieść o historii medycyny, począwszy od starożytnych Egipcjan poprzez medycynę indyjską, która słynie z aromatycznych przypraw, aż po starożytne Chiny i zdrowotne właściwości akupunktury.

Uczestnicy spotkania poznali także początki medycyny w starożytnej Europie oraz historię powstania szczepionek. Był to wstęp do szerszej dyskusji na temat szczepień, również tych dotyczących Covid-19. Zaproszeni goście wytłumaczyli czym są powszechne akcje szczepień, jak wygląda aktualny kalendarz szczepień oraz czym są niepożądane odczyny poszczepienne. Pojawił się również temat koronawirusów, które okazuje się od dawna są powszechne w przyrodzie.

Po wykładzie przyszedł czas na pytania. Seniorów interesowały statystyki dotyczące zachorowalności i umieralności na Covid-19. Pytali także o szczegóły dotyczące rodzajów szczepionek oraz objawów zakażenia koronawirusem.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...