13.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Maleje zainteresowanie szczepieniami. Szpital przyjmuje „z ulicy”
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Maleje zainteresowanie szczepieniami. Szpital przyjmuje „z ulicy”

Coraz bardziej widoczny staje się trend spadku zainteresowaniem szczepień przeciwko COVID-19. Po punkcie szczepień masowych w Bazarze, także punkt w szpitalu przyjmuje niejako „z ulicy”.

Szpital w Śremie Sp. z o.o. informuje, że ma wolne miejsca na szczepienia przeciwko COVID-19. W tym tygodniu w Punkcie Szczepień Populacyjnych zainteresowani mogą przyjąć szczepionki Pfizer, Johnson & Johnson oraz AstraZeneca.

Szczepienia Pfizerem odbywają się od wczoraj, tj. od wtorku 27 lipca do czwartku 29 lipca. Dzień później, tj. w piątek 30 lipca chętni mogą przyjąć preparat firmy AstraZeneca (do godz. 10.30), a później szczepienia odbywać się będą szczepionką jednodawkową Johnson & Johnson.

Z kolei w sobotę zainteresowane osoby, którym wypada termin przyjęcia drugiej dawki szczepienia Pfizer, mogą zaszczepić się w punkcie w szpitalu.

Podobnie jak wcześniej w Bazarze, tak teraz śremski szpital nie chce marnować szczepionek, dlatego zachęca wszystkich do uczestnictwa w akcji szczepień powszechnych. Na któryś z wybranych terminów zapisać się można w następujący sposób:

  • osobiście w punkcie szczepień w szpitalu,
  • pod nr tel. 797 068 856,
  • pod infolinią NFZ 989.
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...