10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Maleje zainteresowanie szczepieniami. Szpital przyjmuje „z ulicy”
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Maleje zainteresowanie szczepieniami. Szpital przyjmuje „z ulicy”

Coraz bardziej widoczny staje się trend spadku zainteresowaniem szczepień przeciwko COVID-19. Po punkcie szczepień masowych w Bazarze, także punkt w szpitalu przyjmuje niejako „z ulicy”.

Szpital w Śremie Sp. z o.o. informuje, że ma wolne miejsca na szczepienia przeciwko COVID-19. W tym tygodniu w Punkcie Szczepień Populacyjnych zainteresowani mogą przyjąć szczepionki Pfizer, Johnson & Johnson oraz AstraZeneca.

Szczepienia Pfizerem odbywają się od wczoraj, tj. od wtorku 27 lipca do czwartku 29 lipca. Dzień później, tj. w piątek 30 lipca chętni mogą przyjąć preparat firmy AstraZeneca (do godz. 10.30), a później szczepienia odbywać się będą szczepionką jednodawkową Johnson & Johnson.

Z kolei w sobotę zainteresowane osoby, którym wypada termin przyjęcia drugiej dawki szczepienia Pfizer, mogą zaszczepić się w punkcie w szpitalu.

Podobnie jak wcześniej w Bazarze, tak teraz śremski szpital nie chce marnować szczepionek, dlatego zachęca wszystkich do uczestnictwa w akcji szczepień powszechnych. Na któryś z wybranych terminów zapisać się można w następujący sposób:

  • osobiście w punkcie szczepień w szpitalu,
  • pod nr tel. 797 068 856,
  • pod infolinią NFZ 989.
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...