24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportZdyskwalifikowany na 9 miesięcy
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Zdyskwalifikowany na 9 miesięcy

Mikołaj Berger nie zagra w nowym sezonie w KSGB Manieczki. Czeka go przymusowa przerwa od piłki. Wydział dyscypliny WZPN zdyskwalifikował bowiem piłkarza na 9 miesięcy.

Podopieczni Michała Mocka przygotowania do nowego sezonu rozpoczną dzisiaj, tj. 29 lipca. Ze względu na prace renowacyjne na boisku w Manieczkach, które związane z nawadnianiem, na pierwszych zajęciach po wakacyjnej przerwie, piłkarze spotkają się na boisku w Dalewie. Tam trenować będą do 20 sierpnia, a wszystkie zaplanowane sparingi rozgrywać będą na boiskach rywali. Pierwszy mecz kontrolny zagrają w ten weekend w Krobii z drużyną rezerw Krobianki. Kolejnymi przeciwnikami będą Zjednoczeni Pudliszki, KS Falkowo i Kormoran Święciechowa.

Pewne jest, że w nowym sezonie w drużynie KSGB Manieczki nie zobaczymy już Mateusza Pietrowskiego. Bramkostrzelny napastnik postanowił zrezygnować z występów na A klasowych boiskach i skupić się na pracy trenerskiej z dziećmi w Warcie. Jego miejsce miał zająć Mateusz Michałowski z Totemu, ale czeka go operacja łękotki i w efekcie nie podejmie treningów w KSGB. Trener Mateusz Mocek w nowym sezonie nie będzie mógł także liczyć na Mikołaja Bergera. Skrzydłowy został bowiem ukarany przez WZPN 9-miesięczną dyskwalifikacją. To efekt zachowania piłkarza w meczu ostatniej kolejki z Dąbroczanką Pępowo. Mikołaj Berger ukarany został wówczas czerwoną kartką za celowe kopnięcie rywala bez piłki. Wydział dyscypliny potraktował to zachowanie jako recydywę, bowiem piłkarz już wcześniej, w tym samym sezonie, został ukarany dyskwalifikacją na 5 spotkań, po tym, jak uderzył rywala w spotkaniu z Gladiatorami Pieruszyce.

A to ciekawe