24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremMamy dwie wiadomości dla miłośników skateboardingu. Dobrą i złą
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Mamy dwie wiadomości dla miłośników skateboardingu. Dobrą i złą

Mamy dwie wiadomości dla fanów desek, hulajnóg i skakania po rampach. Dobrą i złą… Zacznijmy od tej dobrej. W Parku Odlewników powstanie nowy skatepark. Zła wiadomość jest natomiast taka, że dotychczasowe rampy znikną z parku miejskiego.

Urząd miejski w Śremie rozpisał przetarg na budowę skateparku w Parku Odlewników. I to jest dobra wiadomość. Śremski ratusz planuje wybudować skatepark na działce o powierzchni 810,59 m kw. Na placu zostanie zamontowanych kilka nowych urządzeń – minirampa H180, jumpbox, quarter pipe, minirampa H150.

Natomiast część urządzeń zostanie przeniesiona ze skateparku znajdującego się w parku miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Aktualnie funkcjonują tam: bank rampa, funbox z disaster boxem i railem, quarter pipe, ławka i rail.

Mamy dwie wiadomości dla miłośników skateboardingu

Nowy skatepark zostanie wyposażony również w oświetlenie terenu. W planach jest również wybudowanie odpowiedniej nawierzchni betonowej oraz zagospodarowanie zieleni.

Wyniki przetargu powinniśmy poznać w połowie sierpnia. Zmiana lokalizacji skateparku wymuszona jest zapewne modernizacją stadionu miejskiego. Zastanawiamy się jednak co o tej inwestycji sądzą młodzi mieszkańcy gminy. Czy decyzja o przeniesieniu skateparku jest słuszna? Czekamy na wasze opinie.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe