3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Z akcji na akcję. Pożar maszyny, kombajnu i pola
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Z akcji na akcję. Pożar maszyny, kombajnu i pola

W poniedziałek strażacy z terenu powiatu śremskiego na nudę narzekać nie musieli. Wręcz przeciwnie. Z godziny na godzinę wysyłani byli do kolejnych zdarzeń.

Zaczęło się w Śremie, na ul. Gostyńskiej na terenie firmy zajmującej się recyklingiem opon. Doszło tam do pożaru elementu jednej z maszyn. Gęsty i czarny dym nad przedsiębiorstwem zwiastował gorszy scenariusz, ale w konsekwencji nie była to sytuacja, która groziła większym pożarem.

W trakcie działań w mieście do straży wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło pożaru maszyny rolniczek oraz zboża. Na miejsce wysłano jednostki OSP z gminy Dolsk, a także ciężki wóz gaśniczy, który został predysponowany z pożaru w Śremie.

Na miejscu okazało się, że pali się kombajn zbożowy. Maszyna niestety doszczętnie spłonęła. Strażakom nie udało się jej uratować. Kombajn nadaje się wyłącznie na złom.

Niespełna dwie godziny po tym zdarzeniu doszło do kolejnego pożaru. Tym razem w Książu Wlkp. w okolicy ul. Nowomiejskiego. Tam paliło się zboże na pniu.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...