27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleTragedia pod Książem Wlkp. Nie żyje niespełna 2-letnie dziecko
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Tragedia pod Książem Wlkp. Nie żyje niespełna 2-letnie dziecko

Dramat rodzinny we wsi pod Książem Wielkopolskim. Nie żyje niespełna dwuletnie dziecko. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci małego dziecka.

20 lipca pogotowie ratunkowe zostało powiadomione o nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło na terenie jednej z mniejszych miejscowości w gminie Książ Wlkp. Ze wstępnych informacji wynikało, że niespełna 2-letni chłopczyk wpadł do basenu z wodą i zaczął się topić. Dziecko było pod opieką osób dorosłych.

Ci natychmiast wyciągnęli chłopczyka z wody i podjęli czynności ratunkowe. Te następnie były kontynuowane przez przybyły na miejsce zespół medyków z pogotowia ratunkowego. Niestety, wysiłki służb spełzły na niczym. Chłopczyka nie udało się uratować.

O wypadku i śmierci dziecka powiadomiono komendę powiadomiono KPP w Śremie.

– Potwierdzam, że 20 lipca śremscy policjanci wykonywali czynności w związku z tragicznym w skutkach zdarzeniem, do jakiego doszło na terenie wioski w gminie Książ Wielkopolski. Funkcjonariusze wykonywali tam czynności pod nadzorem prokuratora i w tej sprawie prowadzone jest śledztwo prokuratorskie. W związku z tym, a także biorąc pod uwagę charakter tej sprawy, proszę zwrócić się do Prokuratury Rejonowej w Śremie – przekazała podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Prokuratura Rejonowa w Śremie potwierdza również, że prowadzi takie postępowanie. Śledczy zlecili sekcję zwłok chłopczyka, która odbędzie się w tym tygodniu. Pomoże im to ustalić przyczynę śmierci dziecka. Na tę chwilę za najbardziej prawdopodobną uważa się utonięcie dziecka. Rodzice chłopczyka w chwili wypadku byli trzeźwi. Postępowanie toczy się w sprawie, nie przeciwko.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe