spot_imgspot_img
Strona głównaSportPierwszy sparing i testy
spot_img

Pierwszy sparing i testy

Piłkarze Warty mają za sobą pierwszy sparing w ramach przygotowań do występów w V lidze. Trener Hubert Sciak miał też okazję przyjrzeć się kilku testowanym zawodnikom.

W sobotę śremski zespół podejmował spadkowicza z IV ligi – TPS Winogrady Poznań. Warciarze zdominowali rywali, co przełożyło się na trzy bramki. W pierwszej połowie do siatki trafili Dawid Forszpaniak i Patryk Słomczyński, a po przerwie wynik spotkania na 3:0 ustalił Maciej Błaszczyk. Poznaniacy przez całe spotkanie nie potrafili zagrozić bramce oddając zaledwie jeden celny strzał przez 90 minut, który nie sprawił większych problemów bramkarzowi.

Pod nieobecność kilku zawodników, którzy wywalczyli awans do V ligi trener Hubert Sciak miał okazję przyjrzeć się i sprawdzić przydatność do zespołu kilku piłkarzy, którzy zgłosili akces gry w Warcie. Swoje umiejętności pokazało ośmiu testowanych zawodników. Póki co niemalże pewne jest, że do śremskiego zespołu trafi Adrian Błaszak – wychowanek Polonii Środa, który występował ostatnio w Kłosie Zaniemyśl.

Jestem zadowolony, bo mimo, że wystąpiło aż ośmiu nowych zawodników, to potrafiliśmy zdominować rywala, który poprzedni sezon występował na boiskach IV ligi – powiedział trener Hubert Sciak. – Na decyzje personalne jest jeszcze czas, ale zawodnicy testowani pokazali się z dobrej strony. Mamy dylemat, ale są wśród nich tacy, którymi jesteśmy bardziej lub mniej zainteresowani. Duży wpływ na to mają też pozycje, na których grają – dodał.