3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Kultura Ostatnia odsłona „Muzy w Muzeum”
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ostatnia odsłona „Muzy w Muzeum”

Przed nami już ostatnia odsłona „Muzy w Muzeum”. Cykl lipcowych koncertów zakończy występ aż trzech wykonawców. Kto wystąpi 30 lipca?

Piątkowy wieczór, 30 lipca otworzy energetyczna muzyka rockowa w wykonaniu YORBY.  Jest to wrzesiński zespół, który zaczął wspólnie grać od połowy 2017 roku. W ubiegłym roku wydali swój debiutancki album.

Skład zespołu: Kamil Szpecht – wokal, Karina Szpecht – gitara, Paweł Wieloch – gitara, Wojtek Skorupski – gitara basowa, Piotr Pluciński – perkusja.

Początek koncertu o godzinie 19.00.

Last Time Band feat. Chuc Frazier – g. 20.00

Chuc Frazier to amerykański artysta pochodzący z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman, prezentujący swój własny ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat. Pierwszy instrument podarował mu dziadek, który pracując jako pomocnik na ranczu, znalazł pod snopem siana starą gitarę akustyczną.

W wieku 15 lat grał w Houston, Austin, Dallas i okolicznych miejscowościach. Przełomowym momentem w karierze Chuca była współpraca z zespołem legendarnego gitarzysty Sonny’ego Sharrocka. Większość muzyki prezentowanej przez Chucka to jego własne kompozycje, będące połączeniem soulu, bluesa, jazzu, hip-hopu i rocka. Duży wpływ na jego twórczość miał Albert Collins, wspaniały gitarzysta z Teksasu. Nawiązuje również do takich artystów jak Taj Mahal, Howlin Wolf, Prince, Curtis Mayfield i oczywiście Jimi Hendrix. Wszyscy ci muzycy mieli duży wpływ na jego kompozycje. Chuck występował/nagrywał z wieloma znanymi muzykami, między innymi Timem Scottem McConnellem (Ledfoot), Keithem Levene(PIL), Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Tedem Parsonsem (Prong) i Madconem.

Wojtek Kubiak to gitarzysta akustyczny i elektryczny, który od wielu lat związany jest z poznańską sceną rockową i bluesową. Jest również współzałożycielem licznych formacji bluesowych, z którymi występował na wielu festiwalach (Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express itp) oraz w radiu i telewizji. Miał okazję współpracować z takimi wykonawcami jak Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Kupczyk, Dr.Blues, Wielka Łódż, Brick House, Last Minute, Wolna Sobota czy Simply Blue.

Wojciech Kubiak – gitara elektryczna (Grzegorz Kupczyk – Turbo Akustycznie, Chuc Frazier Band, Brick House), Robert Fraska – gitara basowa (Hot Water, Boogie Chilli, Żuki), Dariusz Nowicki – perkusja (Hot Water, Boogie Chilli, Izotop)

APPLESEED – g. 21.00

Na deser zaprezentuje się muzyczny kolektyw, pochodzący z Poznania, założony w 2006 roku z inicjatywy Bartosza Bąka, Macieja Hoffmanna i Wojciecha Deutschmanna. Muzyka Appleseed łączy ze sobą wiele gatunków takich jak alternatywny trans-rock, post-rock, czy rock progresywny.

Brzmienie zespołu inspirowane jest dźwiękami grup lat 60., 70. (Pink Floyd, Marillion, Yes, King Crimson, Led Zeppelin, Wishbone Ash, The Doors) oraz dokonaniami współczesnych nowatorów muzycznych (Archive, Aphex Twin, Future Sound of London, Mars Volta).

W 2006 r. zespół wydał swoją pierwszą oficjalną płytę Broken Lifeforms. Zaprezentowane utwory zyskały pozytywne recenzje zarówno w kraju, jak i za granicą, czego rezultatem było chociażby zamieszczenie utworu „Twin World” na wydawnictwie Thirty something new Tales from PL and PT będącym kompilacją polsko-portugalską.

Do czerwca 2007 roku trwała trasa koncertowa promująca album, a zespół zagrał ponad 40 koncertów w Polsce. Uzupełnieniem tras koncertowych były występy na Poznańskich Juwenaliach (3 lata z rzędu) oraz na festiwalach. Na początku maja 2007 r. Appleseed wystąpił w studiu Polskiego Radia „PiK” w Bydgoszczy, a materiał został zarejestrowany i przygotowany do emisji. Na początku września powstał pierwszy teledysk zespołu do utworu „Lullaby”.

W roku 2009 zespół zaprezentował singel z utworem „Angel”, a w 2010 powstał pierwszy długogrający album Night In Digital Metropolis.

Appleseed miał możliwość zagrania koncertów z licznymi artystami zarówno polskimi (Riverside, Snowman), jak i zagranicznymi (Shaky Hands (US), Russian Circles (US)).

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...